8 липня читачі бібліотеки №44 здійснили бібліоекскурсію до памятника українського поета, прозаїка, основоположника нової української літературної мови, художника Т.Г.Шевченка.
1 липня відзначалось 50 років від дня відкриття архітектурної культурної памятки. Захід «І мене в сімї великій, Сімї вольній, новій…» проводився в рамках краєзнавчої програми «Архітектура Одеси». На ньому були присутні учні середніх класів школи №45.
Бібліотекар Світлана Тихан у вступній частині прочитала вірш » Заповіт». Діти назвали автора і назву твору. Під час короткого огляду і бесіди про архітектуру Одеси вияснили, що в Одесі багато культурних і історичних памяток. В забудові міста можна зустріти різні архітектурні стилі минулого, їх поєднання в одній будівлі. Присутні з цікавістю переглянули альбоми,книги,назвали памятники, які вони знають і які відвідували.
Уважно розглянули памятник Кобзарю, який відкрито в Одесі 1 липня 1966 року в парку Шевченка. Бібліотекар звернула увагу, що 9-тиметровий монумент створено за проектом скульпторів А. Бєлостоцького і О. Супруна, архітектора Г.Топуза. Постать поета на весь зріст на гранітному пєдесталі з грубого неполірованого каменю. На центральній частині підпис «Т.Шевченко». На гранітній стелі вибиті цифри дат народження і смерті(1814-1861) і рядки безсмертного «Заповіту»:
І мене в сімї великій,
В сімї вольній,новій
Не забудьте помянути
Незлим,тихим словом.
Читачам цікаво було дізнатися, щоТарас Григорович не був в Одесі, але мріяв тут побувати, а, можливо, й оселитися. Та наше місто тісно повязане з долею поета, особливо в роки заслання. Близькі друзі Яків де Бальмен, Варвара Рєпніна, Андрій Лизогуб клопоталися про полегшення його долі, допомагали матеріально. Память про Шевченка в Одесі і в тому парку, що носить його імя, де росте вербичка від Тарасового деревця, і в іменах багатьох лауреатів державної премії його імені. Тут видано книги про нього,проводяться свята, щорічні Шевченківські читання біля памятника.
Діти прочитали напамять вірші Кобзаря «Садок вишневий», «Тече вода з-під явора», «Зоре моя вечірняя».
Також познайомилися з книжковою виставкою, яка допоможе далі вивчати архітектуру Одеси. На ній представлені книги: «Одеса. Архітектура, Памятники.», В.Тимофеенко «Архитектурно-исторический очерк», Г.Калугин «Летопись в камне и бронзе», В.Вахеев «Одесса во времени и пространстве», Т. Ананченко «України часточка в мені» («Одеса й Шевченко»), твори Т.Г.Шевченка, альбоми, папки.