2 лютого в бібліотеці №1 імені Е. Багрицького пройшла зустріч з Валентином Тарасенко під назвою «Характерництво». Старовинні перекази про козаків-характерників сповнені чудес схожих на диво.
Жили колись козаки-характерники, яких ні куля не брала, ні шабля не рубала. Вміли вони заговорювати кулі, проходити невидимими крізь ворожі рядки, напускати у поля туману, обертатися звіром, вивідувати будь-які секрети. Розуміли вони трави, мінерали, могли вилікувати різні недуги. Багато легенд складено про характерників.
Легенди складалися людьми, але вони не розуміючи суті явища пояснювали побачене чарами. З іншого боку люди, які володіють Спасом, тримали в суворій таємниці ці знання та передавали їх від діда до онука або від батька до сина всередині роду.
Давно відомо, що український народ, володіє власними езотеричними знаннями і традиціями. Найбільш яскраво це виразилося в образі характерництва, легендарних козацьких воїнів, чаклунів, лікарів — людей знання.
Знання та вміння козаків характерників становили комплексну систему уявлень про фізіологічний, психічний і біоенергетичний устрій людини, про способи відновлення цих систем організму при розладах, про природу і взаємозв’язки в ній, про місце людини в цих взаємозв’язках, про способи і методи досягнення змінених станів свідомості в прикладних цілях.
Прагматичний, орієнтований на максимальну результативність підхід характерників в умовах, коли плоди навчання повинні застосовуватися в повсякденній господарській діяльності, бою і для виживання, добре підходить для нашого часу.
Цю науку називають Спасом, Козацький або Козачий Спас — спадщина наших дідів.
Саме про те, як використовувати знання наших предків у сучасному житті і розповідав Валентин Тарасеко.
Виступ пана Валентина викликав широкий інтерес серед одеситів, які пропонували провести ще декілька пізнавальних зустрічей.