Переглядів:1088

ch_more-21 листопада в бібліотеці №1 ім. Едуарда Багрицького продовжили відмічати Міжнародний День Чорного моря. Доцент, кандидат біологічних наук, завідуючий відділом якості водного середовища Інституту морської біології НАН України Сергій Дятлов провів для студентів Одеського центру професійно-технічної освіти лекцію під назвою «Проблеми Чорного моря».

Він розповів присутнім, що сучасне Чорне море відноситься до басейну Атлантичного океану. Ще буквально 40-50 років тому Чорне море було зовсім іншим – з кристально чистою, прозорою водою, на його дні проживала маса живих організмів, які активно фільтрували воду. Але на даний момент ситуація значно погіршилась. З початком розвитку промисловості у 1950-х роках води Чорного моря почали масштабно забруднюватись промисловими відходами. З розвитком сільського господарства почалось використання мінеральних добрив, які швидко розчинялись і з дощами відносились в море. Перенасичення води певними мінералами призвело до якісної зміни всієї екосистеми Чорного моря.

Значною проблемою моря є інтенсивне «цвітіння» морської води в прибережній смузі, зумовлене виносом з річковим стоком добрив з полів. За останні 15 років це явище посилилося більше ніж у 30 разів. Через це концентрація кисню, розчиненого у воді і необхідного для всіх форм життя, і насамперед рибам, постійно зменшується. Замість цього зростає концентрація сірководню, велика частка якого утворюється з фекальних скидів міст причорноморських країн, яких надходить в море. Великої шкоди завдають йому хлорорганічні речовини — пестициди, сполуки важких металів і насамперед ртуті та свинцю.

Це призвело до значного забруднення (в тому числі мікробіологічного) морських вод, втрати біологічних видів, скорочення обсягу рибних ресурсів, зниження якості рекреаційних ресурсів, виникнення загрози здоров’ю населення. Найбільш поширеними і небезпечними забруднювачами морського середовища є нафтопродукти, особливо в межах акваторій портів. В Одеському, Іллічівському та Керченському портах вміст нафтопродуктів у воді перевищує гранично допустиму концентрацію в 1,5-2 рази.

Ведучий заходу запропонував студентам самим знайти раціональний вихід з ситуації, що склалася і вони активно висували свої версії. В ході жвавого обговорення дійшли висновку, що для рішення проблеми необхідний комплексний підхід – спорудження штучних рифів, де б оселялися мідії і фільтрували воду, замінити пластик екологічними розчинними матеріали, засаджувати прибережні території трав’янистими рослинами, щоб запобігати поширенню біогенних речовин, створення закритих пляжів для захисту морських організмів, що живуть на прибережних територіях, тощо.

Учні були в захваті від цікавої інформації і вони щиро подякували Сергію за пізнавальну лекцію. В свою чергу, Сергій Дятлов подякував бібліотеці Багрицького за теплий прийом і презентував у фонд бібліотеки двотомний збірник поеми «Мой Город» Олександра Дорошенко.

Анонси заходів ЦБС для дорослих м.Одеси

Запрошуємо на заходи з 26 по 31 березня

Натисніть, щоб побачити анонси

 

28 березня, четвер

13.00 «Читайлик». Дитячий книжковий клуб. Філія № 33 (Французький бульвар, 22)

29 березня, п’ятниця

14.00 «Лицар морської галузі». Віртуальний круїз кают-компанії «Морська бібліотека Одеси» до 115-річчя від дня народження новатора на морському транспорті Олексія Данченка. Філія № 2 (вул. Градоначальницька, 9)

11.00. «Палітра нових надходжень». Бібліографічний огляд. Філія № 25 (Адміральський пр-т, 30)

30 березня, субота

15.00 «Гоголь в Одесі». Бібліо-екскурсія. 215 років від дня народження письменника. Філія № 44 (вул. Ю. Фесенка, 7)

26 березня, неділя

13.00 «Цікаві факти про птахів». Цікаве повідомлення до Міжнародного дня птахів. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

TikTok BookTok

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви