Просмотров:579

27 сiчня в  бібліотеці №1 ім. Е. Багрицького відбулася зустріч Клубу шанувальників каміння. Бібліотека ім. Е. Багрицького та ГО «Заклад культури «Музика Землі» вже п’ять років проводять багато спільних заходів в рамках проекту «Екологічна просвіта» – це і просвітницькі лекції для дорослих, пізнавальні уроки для дітей, презентації фотовиставок, виступи бардів та інше. На цьому заході були присутні колекціонери каміння, а також усі хто цікавиться та бажає осягнути красу й таємничість каміння.

Ведуча заходу та керівник громадської організації Світлана Кругловська розповіла про камінь Родохрозит та показала слайди цього мінералу.

Родохрозит – один з найулюбленіших колекційних мінералів, цінується перш за все за винятковий колір. На міжнародному ринку колекційного матеріалу деякі зразки цінуються вище золота рівної ваги.

Мінерал родохрозит вважається одним з найдавніших каменів. Історія каменю родохрозит почалася дуже давно, а точніше десь у 13 столітті.

Незважаючи на те, що камінь родохрозит має досить багату історію, що проходить через століття, ювелірним, він став порівняно недавно.

Нинішня назва – родохрозит, яке походить від грецького «Родон» – троянда і «хрозіс» – колір, камінь отримав від німецького мінеролога Фрідріха Гаусмана в 1800 році. На Сході родохрозит також був дуже популярний і отримав там назва – камінь ранкової зорі.

З родохрозиту виготовляють не лише витончені прикраси, але і прекрасні декоративні статуетки. Можна поставити одну таку в кімнаті або на робочому місці — і вас чекає успіх у справах. При цьому бажано вибирати статуетку, яка зображує ваш знак зодіаку. Але ще важливіше — дати їй ім’я, яке асоціюється у вас з чимось або кимось добрим і світлим.

Статуетку можна взяти з собою на важкий іспит, співбесіда або важливу ділову зустріч. Тримайте фігурку в кишені або сумочці і час від часу торкайтеся до неї. Тоді родохрозит допоможе вам заспокоїтися, зібратися з думками і гідно вийти з будь-якої ситуації.

Далеко не кожен мінерал має настільки потужною енергетикою, як родохрозит. Самоцвіт зачаровує, має в своєму розпорядженні до теплого спілкування і викликає у людей неусвідомлене довіру до того, хто носить цей камінь.

Кожен з присутніх представив свою колекцію мінералів, розповіли звідки вони родом і як потрапили у колекцію. Також звучали розповіді про те як вони вплинули на життя присутніх і були розказані цікаві випадки з життя, які пов’язані з камінням. Наприклад багато хто відзначив, що дітей дуже приваблюють мінерали і діють на них заспокійливо.

Завідуюча бібліотекою ім. Багрицького Ірина Гіндіна підвела підсумки цієї зустрічі, відзначила, що завжди працівники бібліотеки раді приймати у себе таких творчих, захоплених людей, закоханих в своє хобі. А також розповіла про бібліотеку, ознайомила із структурою фондів бібліотеки і запросила тих, хто ще не є читачами бібліотеки, приєднатися.

Наступна зустріч клубу любителів каменю відбудеться через місяць у бібліотеці ім. Багрицького.

Наші соціальні мережі

YouTube ЦБС для дорослих
Facebook ЦБС для дорослих
Instagram ЦБС для дорослих

ЦМБ ім. І. Я. Франко
Instagram
YouTube

Бібліотека №1 ім. Е. Г. Багрицького
Facebook
YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського
Facebook
Facebook Кают-компанія “Морська бібліотека”
Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко
Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського
Facebook Золотая роза

Бібліотека №3
Facebook

Бібліотека №6
Facebook

Бібліотека №7 ім. І. П. Гайдаенко
Facebook

Бібліотека №13
Facebook

Бібліотека №16 ім. М. Ю. Лермонтова
Facebook

Бібліотека №25
Facebook

Бібліотека №28
Facebook

Бібліотека №29
Facebook
Instagram

Бібліотека №30
Facebook

Бібліотека №32
Facebook

Бібліотека №33 ім. Ю. С. Трусова
Facebook

Бібліотека №35
Facebook

Бібліотека №42
Facebook
YouTube

Бібліотека №44
YouTube

Бібліотека №47 ім. О Гончара
YouTube

Архіви
<--{/literal} END JIVOSITE CODE -->