Напередодні дня Украінськоі писемності та мови в бібліотеці-філії №2 була підготовлена книжкова виставка «Українська мова- мова нашого народу». 9 листопада щорічно в Україні відзначається День української писемності та мови, в день шанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.
Першій розділ виставки «Квітни мова наша рідна» представляє літературу, яка свідчить що нашій мові потрібен вогонь любові. Наша завдання- стерегти цей неоціненний дар. Читач зможе проглянути книгу І. Вихованець «Таіна слова», читачам буде цікаво дізнатися, як, коли, і в якій країні з’явилися деякі слова и чому примандрували до нас. Також першій розділ зацікавить книгами: Н. Бабич » Історія літературної мови» , В. Шубравського «Від Котляревсьго до Шевченка» та вірші, поеми, статті » Мово рідна, слово рідне!..»
Культура мови — це проблема, що так чи інакше наявна в усякій національній спільноті і буває предметом публічного обговорення та пильної уваги мовознавців, письменників та людей небайдужих до престижу своєї мови. В другому розділі «Мовлення кожної людини-показник її освідченості » література допоможе читачу удосконалити ділову мову, сучасний український правопис та основи культури і техніки мовлення.
Третій розділ «Перлини української поезії» представляє літературу письменників, які багато зробили для вдосконалення нашої мови. Особливе почесне місце належить Тарасу Шевченку, який обробив, відшліфував і показав світові дорогоцінне каміння — мову простого, пригнобленого народу України. Література його послідовників : Л. Українка , І. Франко та інші зацікавлять нашіх чітачів. Ці письменники любили й шанували українську мову, сприяли її процвітанню.
Людина може володіти багатьма мовами, але найкраще, найдосконаліше повинна знати рідну мову. Адже рідна мова — цей той чарівний інструмент, на звуки якого відгукуються найтонші та найніжніші струни людської душі.