Переглядів:113

9 березня Україна та весь культурний світ відзначають ювілей від дня народження великого українського поета, генія, велетня та пророка Тараса Григоровича Шевченка. 210 років тому у селі Моринці Звенигородського повіту Київської губернії у родині кріпаків народився творець нової української літератури, культури та ідентичності Тарас Шевченко.

До ювілею Великого Кобзаря Одеська міська бібліотечна система для дорослих готувалася заздалегідь. Було обрано популярний нині формат мистецько-поетичного онлайн марафону, який отримав назву «Нас єднає Шевченкове слово».

23 січня ЦБС для дорослих оголосила його старт. В рамках марафону читачам та користувачам бібліотечних інтернет ресурсів пропонувалося записати та розмістити у себе в соцмережах ролик із хештегом #Мій_Шевченко, на якому вони або декламують вірші Тараса Григоровича, або виконують якісь інші творчі роботи, на які їх надихнула його поезія.

Правду кажучи, бібліотекарі й не чекали такого величезного відгуку. Свої відеоматеріали з віршами, а також із музичними композиціями, піснями, малюнками, підробками, презентаціями на тему Шевченківських творів розмістили читачі та підписники не лише з багатьох міст України, а й із різних країн світу, куди українців закинула доля. Були відео читачів із Болгарії, Іспанії, Ірландії, Німеччини, Грузії, Польщі. 

Загалом бібліотекарі відібрали 230 відеоробіт. Що цікаво – вірші Тараса Шевченка читали люди різного віку та різних професій, наймолодшому учаснику марафону було лише 5 років, а найстаршому понад 80. Діти, підлітки, молодь, вчителі, поети, письменники, музиканти, артисти та навіть військові. Любов до Кобзаря та захоплення його творчістю вкотре об’єднали всіх.

Сьогодні, напередодні ювілею великого українського поета, у Центральній міській бібліотеці ім. Івана Франка відбувся урочистий захід, який став також підсумком онлайн-марафону.

На відкритті із вітальним словом до всіх звернувся директор Департаменту культури, міжнародного співробітництва та євроінтеграції Іван Ліптуга. Він вкотре нагадав, як багато означає для нашої культури спадщина Великого Кобзаря і наскільки важливими є подібні заходи, які об’єднують українців.

А директорка Централізованої бібліотечної системи для дорослих Наталія Кликова наголосила, що не лише легендарний «Заповіт», вся творчість Тараса Шевченка пронизана любов’ю до України, відчуттям її світлого майбутнього, хоч тяжкого, але переможного.

У читальній залі Центральної міської бібліотеки сьогодні вкотре лунало безсмертне шевченківське слово. Були продемонстровані найкращі відеоролики із онлайн марафону. Особливі відчуття, до сліз, у присутніх викликали відео, де наші військові читають вірші Кобзаря безпосередньо з окопів.

Вірші та музичні композиції наживо виконували діти – учні одеських шкіл мистецтв, а також професійні артисти – артистка Одеської філармонії Олена Куклова, майстер художнього слова Світлана Лукіна, заслужений працівник культури України Євген Лукашов. Свої патріотичні вірші, навіяні творчістю Кобзаря, читав відомий одеський поет, лауреат літературної премії ім. Івана Франка Святослав Огренчук.

Це було справжнє літературне та культурне свято, торжество поетичного слова, яке в самі тяжкі часи надихає, надає сил та підштовхує йти вперед. До того самого світлого майбутнього, про яке мріяв Великий Кобзар, до незалежності, до Перемоги!

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви