16 грудня у ЦМБ ім. І. Франка головними персонажами «Краєзнавчих субот» стали улюблені домашні вихованці – кішки та собаки. Ольга Козоровицька розкрила перед присутніми тему «Домашні улюбленці у творах світового живопису».
Тема ця воістину невичерпна, і можна лише трохи її торкнутися і помилуватися картинами відомих художників на екрані проектора.
Собака здавна жила поруч із людиною, служила охоронцем, поводирем, рятувальником… На картинах собаки найчастіше символізують вірність та честь.
Також зображення собаки – це символ доброти та допомоги у скрутний момент. А деякі породи такі як – левретка, бішон фризе чи одіс – служать символом аристократизму. Багато художників зазначали, що собаки чудові моделі.
Чорні коти в Середньовіччі вважалися втіленням диявола. Тому кіт на картинах часто розглядався як символ порочності, зради та віроломства.
Тим не менш, величезна кількість художників були кошатниками і залишили нам незвичайні милі чудові зображення цих домашніх улюбленців. Котів малювали великі художники — Боттічеллі, Рембрандт, Рубенс, Далі, Шагал, Малевич, британський художник Луїс Уейн…
Ті, хто зібрався, помилувалися не тільки їхніми картинами, а й бібліотечним котом Василем, який вальяжно гуляв читальною залою. Він ліниво послухав, як люди захоплюються красою пухнастиків, і пішов спати.