До зустрічі, яка відбулася 6 серпня у бібліотеці № 32, члени японського клубу готувалися з особливим хвилюванням. Вона була присвячена 77-ій річниці ядерних бомбардувань міст
Хіросіма та Нагасакі.
Входячи до бібліотечної вітальні, учасники могли подивиться на ретро-виставку світлин «Ми пам’ятаємо» і наочно побачити фото жахливих наслідків атомної трагедії.
Президент клубу Анатолій Гольша відкрив засідання спогадом про події рокового ранку 6 серпня 1945 року, коли о 8 годині 14 хвилин 35 секунд на Хіросіму обрушився жар в мільйон градусів, за одну секунду знищів місце. Цей день є важливим для кожного японця, тому що й досі від наслідків радіації продовжують вмирати люди, яких звуть хібакусі.
Сенсей познайомив з історією створення ядерної бомби і надав слово бібліотекарю Олені Козаренко, яка презентувала громаді книгу австрійського письменника Карла Брукнера «Садако хоче жити». Книга розповідає про винуватців і жертви хіросімської трагедії і описує долю юної Садако Сасаки: Дивчина стійко боролася з променевою хворобою, але пішла з життя, став для всього світу символом незламності духу.
Бібліотекар завершила виступ словами автора: 77 років тому «ЛЮДИНА за допомогою науки зробила першу спробу знищення ЛЮДИНИ. Спроба вдалася».
Сенсей Гольша оголосив хвилину мовчання.
Ні-жахам атомної війни!
Нехай панує мир у цілім світі,
Цвіте любов в очах людей,
Нехай завжди сміються діти!
(О. Козаренко)