8 серпня в бібліотеці № 32 японський клуб «Юкко» провів захід-спомин під гаслом «Мир чи жахи нової Хіросіми? Сьогодні це залежить лише від однієї людини, і ця людина — ТИ!», присвячений 76-м роковинам ядерних бомбардувань США міст Хіросіма та Нагасакі.
Завдяки президенту японського клубу – Анатолію Гольші, до уваги учасників у вітальні книгозбірні була організована ретро-виставка, на якій було представлено 20 рідкісних, пожовтілих від часу фото. Читачі наочно побачили на кадрах жахливі наслідкиі атомної трагедії: залишки від трамваю із пасажирами; на сходах пляма, а може тінь, яка щойно була людиною; будинок в Нагасакі, над яким на висоті 350 м, вибухнула бомба….
20 років тому, ці фото були подаровані клубу японською делегацією. Анатолій-сан пояснив, що 13 тис. метрів фотоплівки з 43-х, було викуплено у Америки на народні кошти, решта фотоплівки й досі є засекреченою.
Учасники заходу дізналися від президента клубу, що для людей, постраждалих від радіації, існує окремий термін — хібакусі. Також всіх вразила історія про дівчину, на ім’я Сасакі, яка через 10 років після катастрофи захворіла на лейкемію. Всі уважно слухали зворушливу історію про те, як юна Сасакі повірила в старовинну легенду: «тому, хто складе з паперу тисячу журавликів, доля виконає бажання, яке принесе в клюві журавель, символ довголіття». Але зробивши більше тисячі птахів, вона все одно пішла з життя.
Ця зустріч справила велике враження на молодих людей, адже надавала можливість не лише побачити, почути але й обговорити, обмінятися думками про трагічну подію. Тримаючи в руках журавликів, зроблених особисто, вони разом з сенсеєм вшанували пам’ять загиблих у катастрофі хвилиною мовчання.