Переглядів:1782

26 вересня в бібліотеці № 30 відбувся майстер-клас «Лялька-мотанка – родинний оберіг українців». На нього були запрошені керівник гуртка з художньої вишивки, діючого при одеському будинку дитячої та юнацької творчості «Тоніка», Тетяна Кривицька і учні 6-Б класу ЗОШ № 12 разом з класним керівником Жанною Котовою.

Майстер з виготовлення ляльок-мотанок Тетяна Кривицька розповіла аудиторії, що одним з найпоширеніших предметів-оберегів на території україни є лялька-мотанка. Така іграшка не просто фігурка для ігор, а справжній амулет та талісман для сімї та її членів. Для різних життєвих ситуацій створювалися відповідні ляльки. Зустрічаються ляльки-обереги для будинку, родинного вогнища, для захисту дітей та господарства від злих сил та лихого ока та багато інших.

Усі присутні з цікавістю дізналися, що головна відмінність мотанки від звичайних ляльок чи ляльок з інших країн – відсутність обличчя. Тобто обриси обличчя на ляльках-мотанках представлені у вигляді переплетень різнокольорових ниток, у вигляді хреста. Це з часів язичництва побутувала думка, що саме через обличчя в ляльку може поселитися душа.

Українці вірили, що в ляльці присутній дух роду, який й оберігає членів своєї сім’ї від всіляких негараздів та передає вікову мудрість та знання прийдешнім поколінням. В різних куточках країни мотанки робили з різних матеріалів: і з сіна чи соломи, і зі шматочків тканини, і з ниток.

Учасниками майстер-класу з задоволенням стали школярки, їх класний керівник разом з бібліотекарями. Усі  з захопленням вчились робити цей оберіг з ниток.

Тетяна Кривицька пояснила, що в процесі виготовлення ляльок-мотанок заздалегідь необхідно визначити, що саме усі хотіли б отримати від свого оберега – здоров’я, удачу, любов, матеріальний добробут або щось ще. У процесі намотування ниток потрібно зосередитися на досягненні конкретної мети, а також важливо налаштуватися на ту людину, кому саме хотілося б подарувати цю ляльку. Оскільки кукли-мотанки не можна робити для себе, їх обов’язково необхідно робити для когось іншого.

Майстер-клас пройшов пізнавально, цікаво та захоплююче і дуже сподобався усім учасникам, у яких вийшли дуже гарні ляльки-мотанки – обереги.

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви