Весна в Японії, вважається порою добрих змін. Тому зовсім не дивно, що з її приходом оновився й склад клубу. 16 травня в бібліотеці №32 японський клуб «Юко» приймав в свої лави новачків.
Президент клубу Анатолій Гольша привітав молодь і запросив усіх до святкового чаювання. «Бувалі» члени клубу швиденько разом з японським аспиратом Юки-сан озброїлися паличками і прийнялися за смачненьке, але для неофітів це завдання виявилося трошки складним.
Анатолій–сан розповів новачкам про те, що палички для японців — не тільки повсякденна річ, але й священний символ. Вони шанобливо називають їх «о-хасі», і кладуть на спеціальну підставку –«хасіокі». Палички були вигадані в Китаї і вважаються п’ятим дивом світу.
Для того щоб відчути атмосферу справжньої Японії, сенсей влаштував для нових членів клубу майстер-клас з опанування технікою використання паличок. Він продемонстрував два способи володіння «о-хасі»: китайський та японський, навчив не тільки правильно тримати в руках палички, ще й познайомив з традиціями та правилами етикету пов’язаними з ними.
Потренував на шматочках поролону свою дрібну моторику, нові члени клубу з легкістю змогли справитися з незвичайною для них стравою: ізюмом, крекерами, маленькими горішками й впевнилися — їсти паличками корисно, а японська кухня – найсмачніша. Недарма в грудні 2013 року вона увійшла до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
В кінці свята Анатолій Гольша за традицією подарував новим членам клубу на вдачу і довге життя по набору дерев’яних паличок і завершив майстер клас мудрим висловленням:
Хочете стати розумніше? – їжте паличками!
Мрієте довго жити? – їжте паличками!
Бажаєте бути здоровими?- їжте паличками!
Бо той хто має здоров’я — має надію, а той хто має надію — має все.