28 серпня в бібліотеці №7 для читачів та підопічних Університету третього віку Пересипського терцентру відбувся захід до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.
Відкрили захід загальнонаціональною хвилиною мовчання та гімном України. Бібліотекар Світлана Ліхашева напам’ятала про історію цього пам’ятного дня. Бібліотекарка Інна Федосєєва презентувала виставку «Вічна пам’ять Героям України». Експозиція вміщує книги та періодичні видання з фондів бібліотеки, що висвітлюють історію боротьби героїв за незалежність, суверенітет, територіальну цілісність нашої держави, увічнюють мужність та відданість воїнів, їх безстрашність і патріотизм.
Особливу увагу Інна приділила книгам «Добробати», «Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії» Романа Зіненко. Хроніка грунтується на спогадах близько семисот бійців і офіцерів, журналістських розслідуваннях, фотографіях, відео, звіти тимчасової слідчої комісії Верховної Ради. Переважна більшість зібраних фактів у книжках була оприлюднена вперше. Інна розповіла історію одеситки, лікаря-анестезіолога, медика батальйону «Донбас» Анни (Мурки) Ілющенкової, яка стала героїнею не тільки цих книг, а й роману Євгена Положія «Іловайськ», який отримав відзнаку «Коронація слова». Представлена книга бійця батальйону «Миколаїв» В’ячеслава Савченко «Морський вузол». Книга «Воєнний щоденник» піхотного снайпера Олександра Мамалуя присвячена усім живим і загиблим бійцям і командирам роти снайперів 93-ї механізованої бригади. «Аеропорт» — головна книга про війну, якої не мало бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали.
Також Інна представила художні твори сучасних письменників: Євген Положій, «П’ять секунд, п’ять днів»; Василь Шкляр, «Чорне сонце»; Андрій Кокотюха, «Таймер війни» тощо. Експозиція також містить документальні свідчення та особисті історії. Були продемонстровані відео польського гурту «Eney» пісня «Біля тополі», присвячену пам’яті загиблих героїв. Іван Никифорович Гора розповів про Героя України Владислава Бувалкіна, на честь якого перейменовано вулицю Бочарова. Свої вірші до Дня пам’яті загиблих героїв читали голова ветеранської організації Галина Олексіївна Мироновська, читачі бібліотеки Володимир Буланов, Лідія Гора, Єлизавета Лисенкова, Михайло Шолошенко, Галина Вірт. Гурт «Співучі серця» Пересипського територіального центру виконав пісні про Україну. Було продемонстровано відео Галини Вірт «Наше небо».