31 травня в бібліотеці № 2 ім. Паустовського ЦБС для дорослих м. Одеси відбулося нагородження лауреатів муніципального щорічного літературного конкурсу ім. К.Г. Паустовського.

Директор ЦБС для дорослих м. Одеси Наталія Кликова повідомила, що конкурс проходить вже в 23-й раз завдяки Одеській міської ради. І в цей тяжкий воєнний час він також відбувся, а найкращі твори авторів було відзначено компетентним журі. Дипломи та грамоти переможцям вручив директор Департаменту культури та туризму Одеської міської ради Олександр Тиховський.

Меценат ювілейного заходу — Руслан Сергійович Вастьянов, віце-президент Асоціації патофізіологів України, заслужений діяч науки і техніки, доктор медичних наук, професор, нагороджений Подякою одеського міського голови за меценатську підтримку проведення XXIII муніципального літературного конкурсу ім. К.Г. Паустовського. Подяку вручив директор Департаменту культури і туризму Одеської міської ради.

Руслан Вастьянов вручив лауреатам цінні подарунки.

Дипломи лауреатів отримали автори:

У номінації «Проза»: Олександр Сагайдак (Эл Фаретра) за книгу «Истории, записанные на карантине», Володимир Цариковський за книгу «Земной пепел небожителей», Сергій Осташко за книгу «Почти полное собрание юмористических сочинений»;

У номінації «Поезія» Альбіна Батурина за збірку «Літні канікули», Олена Зимня за книгу «Сны поющего сада»;

У номінації «Краєзнавство» Володимир Левчук (Громадська організація «Спілка митців «Берег Овідія») за видання книжки-альбому «Одесса швейцарская»;

колектив авторів (І. Сапожніков, С. Аргатюк, В. Левчук) за книгу «Маяки на Дністрі: археологічні нариси»;

У номінації «Мариністика» Тамара Коленко за книгу «История одесского мореходного училища им. А. И. Маринеско (к 125-й годовщине со дня создания)»;

У номінації «Популяризація творчості Костянтина Паустовського» актор, режисер Одеської філармонії Сергій Сеславінський.

За участь у конкурсі грамотами нагороджені: А. Котельчук за збірки поезій «Почти на грани» (2021) і «Не чужі історії» (2021); Л. Рашковська (Янчук) за збірки поезій «Про все…» (2021) і «Зі мною завжди»(2021); В. Пахмурний за збірку «Інакший»; С. Осташко за «ЮМОРЯК» — Полное собрание текстов и карикатур последнего в одесских СМИ отдела юмора; О. Степанов за книгу «Море, кино, музыка и телевидение…»; І. Арутюнова і В. Шерстобитов за книгу «Аура парадного ансамбля Одессы».

Завідувачка бібліотеки № 2, лауреат літературної премії імені Костянтина Паустовського Каріна Апарінова розповіла про історію бібліотеки та про цікаві факти присвоєння імені Паустовського бібліотеці №2 у 1969 році першій в світі. Голова ООО ВСПМ ім. I. П. Гайдаєнко, лауреат літературної премії ім. К.Г. Паустовського Олександр Апарінов відкрив виставку «Одеса Паустовського» та нагородив художників почесними дипломами. Почесний працівник культури України Ганна Розен представила концертну програму Одеської філармонії, де виступили з музичними номерами Людмила Третьяк, Тетяна Моторна, Ганна Слободянник.

Твори Паустовського прочитали лауреати муніципальної премії ім. К.Г. Паустовського Олена Куклова, Світлана Лукіна, Сергій Сеславинський. Порадував музичними фортепіанними композиціями Євген Лукашов. Привітав усіх зі святом голова одеського відділення НСЖУ Юрій Роботін та голова Асоціації моряків-підводників ім. О. I. Марінеско Євген Лівшиць.

Також були показані відеоролики бібліотеки №2, присвячені творчості Костянтина Паустовського, і представлена літературна виставка лауреатів і номінантів 23 муніципальної літературної премії ім. К. Г. Паустовського.