Двадцять третій річниці незалежності України присвячена експозиція під назвою «Моя земля – то незалежна Україна». Вона була представлена до уваги широкого кола читачів бібліотеки-філії №42 на вулиці Генерала Петрова 59а 21 серпня.
Центральна частина експозиції включає в себе карту нашої країни та зображення державних символів Герба, Прапора та Гімна, які розташовані на фоні різнокольорових стрічок українського віночка. Доповнюють центральну частину дві книжкові виставки «Моя країна – Україна» та «У звичаях, традиціях народу ти душу краю рідного пізнай».
Книжкова виставка «Моя країна – Україна» стане у пригоді тим читачам, які прагнуть поглибити свої знання з національної історії від найдавніших часів до сьогодення. І допоможуть в цьому розділи «Історичне минуле» і «Історія сьогодення». Тут представлені наступні видання: «Новий довідник: Історія України», К.П. Бунятян «На світанку історії», О.П. Толочко «Київська Русь», О.І. Гуржій «Гетьманська Україна», В.Г. Сарбей «Національне відродження України», І. Нагаєвський «Історія української держави двадцятого століття», «Україна на зламі тисячоліть» та інші.
З історією виникнення державних символів України, яка не менш цікава і давня, читачі мають змогу познайомитись за допомогою видань «Тризуб і прапор України», «Павло Чубинський – автор українського гімну» та «Гетьман Пилип Орлик і його конституція».
Розділ «Видатні українці» розповість читачам про людей, які залишили помітний слід в історії країни: Тарас Шевченко і Леся Українка, Іван Франко і Ліна Костенко, Іван Котляревський, Василь Стус, Олег Ольжич і Олена Теліга. До когорти видатних українців входять сьогодні всі ті герої, які ціною власного життя захищають незалежність своєї країни у зоні АТО. Розповіді про героїв підібрані по матеріалам періодичної печаті і також представлені на виставці.
Книжкова виставка «У звичаях, традиціях народу ти душу краю рідного пізнай» допоможе відповісти на одвічне Шевченкове запитання: «Що ми? Чиї сини? Яких батьків?». Хто ж такі українці, який їхній родовід, коли вони з’явилися на історичній арені і як розвивалися? Читайте про це в книгах Л.Л. Залізняк «Походження українського народу», М.Т.Юрій «Етногенез та менталітет українського народу», А. Данилюк «Шляхами України». Також тут можна дізнатися про звичаї та традиції українського народу, свята народного календаря.
Книжкові виставки доповнюються предметами українського побуту: читачі мають змогу потримати в руках гетьманську булаву і познайомитися з різновидами оберегів для домівок, роздивитися вишиті рушники і приміряти намисто із коралів. Експозиція «Моя земля – то незалежна Україна» викликає почуття поваги та любові до рідної країни.