Просмотров:111

«Есперанто – любове моя» – саме цей вислів найкраще охарактеризує дійство, що відбулося 22 грудня в бібліотеці №42. Тут знову зібралися популяризатори та поціновувачі мови есперанто з нагоди 160-річчя від дня народження її творця – варшавського лікаря Людвіга Заменгофа.

На святковому заході разом з постійними читачами бібліотеки були присутні почесні гості: Ігор Глаголевський – президент Асоціації українських есперантистів, Семен Вайнблат – президент одеського міського есперанто-клубу «Біла Акація», Тамара Попова – віце-президент одеського міського есперанто-клубу «Біла Акація» та представники правління клубу Галина Балаур і Тетяна Міхно.

У вступному слові Тамара Попова познайомила присутніх з численними спробами створення міжнародних штучних мов. Інтерлінгва, волопюк, логлан, сольресоль, іфкуіль, токіпона, новіаль, ідо – всі ці мови були започатковані лінгвістами і подарували багатьом людям різних національностей можливість спілкування між собою.

З цікавими фактами біографії Людвіга Заменгофа та його діяльністю знайомив Семен Вайнблат. Доповідь супроводжувалася прочитанням віршів «О, моє серце» та «Молитва під зеленим стягом». У подарунок бібліотека отримала видання віршів Тараса Шевченка в перекладі на есперанто Семена Вайнблата.

Про службу об’єднання есперантистів-мандрівників – «Pasporta Servo» – розповів Ігор Глаголевський, а з доповіді Галини Балаур всі дізналися про сучасний розвиток і використання есперанто в Європі та Америці.

Атмосфера бібліотечного заходу сприяла до невимушеного спілкування. Тут зароджувалися нові дружні стосунки, а можливо – кохання на все життя.

Наші соціальні мережі

YouTube ЦБС для дорослих
Facebook ЦБС для дорослих
Instagram ЦБС для дорослих

ЦМБ ім. І. Я. Франко
Instagram
YouTube

Бібліотека №1 ім. Е. Г. Багрицького
Facebook
YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського
Facebook
Facebook Кают-компанія “Морська бібліотека”
Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко
Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського
Facebook Золотая роза

Бібліотека №3
Facebook

Бібліотека №6
Facebook

Бібліотека №7 ім. І. П. Гайдаенко
Facebook

Бібліотека №13
Facebook

Бібліотека №16 ім. М. Ю. Лермонтова
Facebook

Бібліотека №25
Facebook

Бібліотека №28
Facebook

Бібліотека №29
Facebook
Instagram

Бібліотека №30
Facebook

Бібліотека №32
Facebook

Бібліотека №33 ім. Ю. С. Трусова
Facebook

Бібліотека №35
Facebook

Бібліотека №42
Facebook
YouTube

Бібліотека №44
YouTube

Бібліотека №47 ім. О Гончара
YouTube

Архіви