Просмотров:13

1 грудня в бібліотеці №42 відбулася зустріч з віце-президентом одеського міського есперанто-клубу «Біла Акація» пані Тамарою Поповою. Захід було адресовано постійним читачам книгозбірні.

«Все, що ви хотіли дізнатися про есперанто», – так коротко можна охарактеризувати розповідь пані Тамари. Присутні довідалися про історію виникнення та розвиток мови есперанто, її творця – варшавського лікаря Людвіга Заменгофа – та його численних послідовників з усього світу. Познайомилися з граматичними особливостями мови та переконалися, що вивчати її напрочуд легко. А все тому, що всі слова і речення будуються по чітким правилам, яких всього 16!

Мова есперанто має свій прапор і емблему. Кольори офіційного прапора – зелений і білий – символізують надію і мир, а емблема – п’ятикутна зірка – відповідає п’яти континентам. І кожного року, починаючи з 1905, в різних куточках земної кулі відбуваються своєрідні зустрічі прихильників есперанто – Міжнародні конгреси.

Хочеться зазначити, що пані Тамара – надзвичайно цікава особистість. Кандидат технічних наук, доцент, доктор філософії. Близько півстоліття пропрацювала в Одеському Національному Політехнічному Університеті та активно пропагувала мову есперанто, як єдиний засіб, що здатний об’єднати людство.

В 1998 році наша Одеса стала центром есперантистів світу, тому що тут проходив Міжнародний есперанто конгрес SAT-71, який організувала та президентом якого була пані Тамара Попова.

До зустрічі в бібліотеці було оформлено виставку скарбів есперанто – матеріалів із приватних колекцій Тамари Попової та Олександра Соломіна. З кожним з експонатів пов’язана своя історія чи пригода. І якщо на зібраннях есперантистів хтось дозволить собі розмовляти не мовою есперанто, то, як покарання, отримує «крокодила», тому що зелена поліція завжди напоготові.

До спілкування в бібліотеці долучилася ведуча сайту есперантистів в Одесі «Зелена лампа» пані Тетяна Міхно. Вона розповіла про діяльність сайту, матеріали, що там публікуються та поділилася своїми особистими враженнями від знайомства з есперанто.

На одному подиху, позитивно, емоційно, невимушено і надзвичайно пізнавально промайнуло перше побачення читачів бібліотеки №42 з есперанто!

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

07.12 о 16.00: «Книга. Музика. Картина». Бібліотерапія. Філія №33 (Французький бульвар, 22)
10.12 о 15.00: «Світ права». Відеоінструктаж. До Міжнародного дня захисту прав людини. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
12.12 о 14.00: «Літературні відкриття 2019 року». Рейтинг популярності нових видань. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
12.12 о 16.00: «Я пізнаю себе». Психологічний тренінг на пам`ять та увагу. Бібліотечний урок. Філія №33 (Французький бульвар, 22)
12.12 о 13.00: Які одеські кореспонденти пишуть найцікавіше? Поштампт. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
13.12 об 11.00: Круглий стіл, присвячений Всеукраїнському тижню права. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
14.12 о 15.00: «Лине до нас гомін століть…» (Гетьман Данило Апостол - 365 років з дня народження). Історична експедиція. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
15.12 о 16.00: «Найсмачніші книги року». Бібліо-кафе. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
16.12 о 14.00: «Зимова круговерть». Зимова вікторина. Філія №6 (Степова, 66)

Архіви