Переглядів:730

Сьогодні багато людей міркують про те, як і чим можна об’єднати Україну? Які ідеї, події, теми можуть стати спільними для жителів сходу і заходу, півночі і півдня? Що повинно бути тим міцним фундаментом, на якому непохитно стоятиме наша незалежна держава?

Для працівників культури відповідь ясна — це наша культурна спадщина, це те безцінне надбання, яке залишили нам наші талановиті предки — видатні письменники, поети, композитори, художники, мислителі. Їх великі твори, їхні праці — це скарб, який в рівній мірі цінують і розуміють, як жителі сходу, так і заходу України, як одесити, так і жителі інших міст країни.

Саме такою видатною особистістю, яка внесла величезний вклад не тільки в українську, а й у світову культуру був Іван Франко. Співробітники Центральної міської бібліотеки пишаються тим, що ось уже майже сто років наша бібліотека носить його ім’я. В цьому році ми відзначаємо ювілей письменника — 165 років від дня народження.

До ювілею письменника виконавчий комітет Одеської міської ради з ініціативи Департаменту культури і туризму Одеської міської ради та Централізованої бібліотечної системи для дорослих заснував Муніципальний конкурс імені Івана Франка та спеціальні «франківські» премії для переможців.

Головною метою конкурсу стала популяризація літературного і публіцистичного доробку Івана Франка, його соціально-гуманістичних ідей, а також популяризація творів сучасної української літератури, підтримка сучасних українських авторів, що дуже важливо в наш нелегкий час, коли культура в цілому потребує підтримки.

Особливо приємно відзначити, що Муніципальний одеський конкурс перетворився в на справді всеукраїнський захід, не на словах, а на ділі об’єднав жителів всієї країни. Свої твори на конкурс, крім одеситів, прислали письменники, поети, журналісти з Житомирської, Чорновицької, Кировоградської, Львівської, Київської, Ужгородської та інших областей України.

Визначало кращих українських авторів компетентне журі, до складу якого увійшли діячі культури, письменники, співробітники музеїв, директори бібліотек, артисти, журналісти. Треба сказати, що робота видалася непростою, адже творів зібралося дуже багато і всі вони були гідні нагород.

І ось 27 серпня, безпосередньо в день ювілею письменника, в Центральній міській бібліотеці імені Івана Франка відбулося нагородження переможців конкурсу.

Відкривали церемонію нагородження заступник Одеського міського голови Павло Вугельман та директор Департаменту культури та туризму Одеської міської ради Тетяна Маркова.

Відповідно до рішення журі в номінації «Проза» лауреатами стали Микола Бурмек-Дюрі (Ужгородська область) за книгу «Щоденник молодого рома-мандрівника» (перша премія) та Олександр Козинець (Київ) за роман «Картка Марії» (друга премія).

У номінації «Поезія» лауреатами конкурсу стали: Олена Іськова-Міклащук (Хмельницька область) за книгу поезій «Світло на дні бліндажа» (перша премія) та Надія Позняк (Суми) за збірку «Ряди Фур’є» (друга премія).

У номінації «Журналістика» переможцями конкурсу стали Ярослава Різнікова (Одеса) за цикл українознавчіх радіопередач «Радуниця» (перша премія) та Віктор Вельможко (Одеса) за збірку культурно-просвітніцькіх статей у газеті «Вечірня Одеса» і «Чорноморські новини» (друга премія).

У номінації «Популяризація творчості Івана Франка» лауреатами стали скульптор Віктор Шестопалов (Одеса) за проект пам’ятника Франку (перша премія) та Тетяна Горянська (Одеса) за дослідження творчості Франка в контексті європейської літератури (друга премія).

На жаль, не всі лауреати з інших областей України змогли приїхати в Одесу на церемонію нагородження. Тому з деякими з них був встановлений ​​відеозв’язок, і таким чином ми змогли привітати їх із заслуженою нагородою. Але деяким переможцям конкурсу все-таки вдалося приїхати в наше гостинне місто, яке порадувало їх не тільки інтересом до їхньої творчості, але ще і теплим, сонячним днем.

Анонси заходів ЦБС для дорослих м.Одеси

Запрошуємо на заходи цього тижня

Натисніть, щоб побачити анонси

 

27 листопада, середа

13.00 «Ніколи не здаватися». В рамках програми «Особистості в історії». До 150-річчя В. Черчіля. Літературний репортаж. Філія № 7 (вул. Ген. Бочарова, 14)

16.00 «Читаймо солов’їною». Бібліо-дайджест сучасної української літератури. Філія №33 (Французький бульвар, 22)

28 листопада, четвер

15.00 «Людина, яка сміється». Огляд роману Віктора Гюго до 155-річчя видання. Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)

12.00 «Що не сторінка – то новинка».  Бібліотечний урок. Філія №28 (пр. Гагаріна, 16/3)

 

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви