Просмотров:485

2 жовтня в бібліотеці № 30 пройшов інформаційний компас «З повагою до кожної людини на Землі», присвячений Міжнародному дню боротьби проти насильства, який відзначається в усьому світі 2 жовтня. Відвідувачами заходу стали постійні читачи бібліотеки різного віку.

Бібліотекар Вікторія Чекмарьова-Ланецька розповіла читачам про історію виникнення Міжнародного дня ненасильства. Цей день було вирішено відзначати в дату дня народження людини, яка була колись убита руками «класичних» насильників. За життя він був один із тих, хто пропонував альтернативу цьому самому насильству. Ім’я цієї людини відомо багатьом – Мохандас Карамчанд Ганді, або Махатма Ганді.

Читачі дізнались, що все  життя Махатми Ганді, починаючи з 24-ти років і до його насильницької смерті у віці 78-ми років було присвячене боротьбі з насильством в будь-яких його формах. Рецепт, який він використовував у цій боротьбі – не новий, але єдино по справжньому ефективний і дієвий: ненасильство.

В ході заходу бібліотекар проінформувала аудіторію взагалі про  поняття насильства, повідомила про відповідальність за свої дії, вчинки і про можливість захисту своєї гідності та прав.

Читачі також мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою «З повагою до кожної людини на Землі». Бібліотекар представила на ній літературу, яка містить інформацію по темі насильства в нашому суспільстві і нормативно-правовій базі щодо боротьби з насильством.

По завершенні інформаційного компасу співробітник бібліотеки звернула увагу читачів на те, що проблема жорстокості й насильства в нашому суспільстві стає дедалі актуальнішою.  І це пов’язано з багатьма чинниками: соціально-політична криза в країні, розлучення і виїзд батьків за кордон, відверта неконтрольована пропаганда агресії на телеекранах, масове захоплення комп’ютерними іграми.

Між бібліотекарями і читачами виникла бесіда та обговорення ціеї теми. Усі висловили свою впевнену чітку позицію проти насилля в будь-яких його проявах.

ВНИМАНИЕ!

Согласно распоряжению городского головы Одессы Централизованная библиотечная система приостанавливает обслуживание читателей. Это вынужденная мера, которая связана с необходимостью снизить риск распространения острой респираторной инфекции, вызванной коронавирусом COVID-19.

Ориентировочно ограничение продлится до 24 апреля включительно.

Однако и во время вынужденной остановки мы будем продолжать работу. Смотрите наш Youtube-канал, где будут появляться буктрейлеры и другие видеоматериалы.

Архіви