27.02.2014 в 15.00 в ЦМБ ім. Франко відбудеться літературно-музичний вечір, присвячений 200- річчю від дня народження Великого Кобзаря. У рамках заходу прозвучать вірші Т. Шевченка, пісні на його вірші, про його життя та творчість розповість артистка театру Одеської філармонії Хоніч Л.А.
Крім того, протягом всього 2014 року у всіх бібліотеках-філіях ЦБС для дорослих пройдуть презентації книжкових виставок, літературно-музичні композіції, вечори пам’яти, поетичні часи, присвячені 200-річчю поета.
Заходи будуть проводитись як в стінах бібліотек, так і на вулицях, в прилеглих парках та скверах.
Творчий спадок Тараса Шевченка – великий і багатосяжний. Він написав понад 240 поетичних творів – віршів, балад, поем, драму «Назар Стодоля» та дві незавершені драми, а також близько двадцяти повістей (частина яких втрачена), кілька публіцистичних та літературно-критичних праць, підготував буквар для народних шкіл. Особливе місце займає «Журнал» (щоденник), що зберіг не тільки хронопис подій, але й враження та думки не зломленого неволею Шевченка.
В історію української та світової культури Великий Кобзар увійшов і як талановитий художник. За підрахунками дослідників мистецька спадщина Шевченка-художника налічує 835 творів – живописних полотен, рисунків, офортів. Його акварелі, яких більше двохсот, за рівнем мистецької досконалості, вважають фахівці, стоять у ряду світових здобутків малярства.
Про Тараса Шевченка – творця і особистість – написані сотні книг, серед яких – наукові розвідки, художні біографії, публіцистичні та науково-популярні статті. Кожна доба по-своєму інтерпретувала творчість поета і митця, часто покриваючи цю історичну постать різними ідеологічними нашаруваннями, але геніальне слово тому і геніальне, що не піддається корозії часу. Актуальність Шевченка не тільки в тому, що він порушував великі вічні питання і шукав відповіді на них, але й властивістю його творчості пробуджувати, підносити людину, зміцнювати її духовні начала.