30 січня в читальний зал бібліотеки на годину історії «Літописці Одеси» були запрошені слухачі Центру професійно-технічної освіти Служби зайнятості Одеси.
Уже другий рік бібліотека співпрацює з Центром ПТО (старший майстер Гальченко Олена Василівна).
Слухачі цього центру здебільшого не одесити. На подібних зустрічах, організованих відділом краєзнавства, вони отримують початкове уявлення про місто, в якому проведуть кілька місяців.
Цього разу було приділено увагу авторам, які жили в I половині ХIХ століття, і їхнім роботам. Вони розповідають про початок розвитку Одеси і перетворення її в місто, відомий у всьому світі.
Чималу роль у створенні такого привабливого образу Одеси зіграли і історики.
Щоб сьогодні отримати достовірні відомості, ми звертаємося до робіт, записок, щоденників тих, хто жив у ХІХ столітті. Адже їх можна вважати першоджерелами.
З книг Аполлона Скальковського, Костянтина Смольянинова, Доротеї Атлас, професора Олексія Маркевича ми дізнаємося про події першої половини ХIХ століття, а також безпрецедентною діяльності герцога де Рішельє, графа де Ланжерона, адмірала де Рібаса, князя Михайла Воронцова … Це дивовижні люди, приголомшливі керівники «золотого століття» Одеси.
Зовсім недавно пішла з життя видатний американський історик, фахівець з дореволюційної Одесі — Патрісія Херліхі. На щастя, в фонді краєзнавчого відділу є дві її книги. Вони також були представлені тим, хто прийшов на цю зустріч.
Такі зустрічі цікаві для всіх, хто задається питанням: як народжувався місто, ріс, що тут відбувалося до нас?