Просмотров:37

В ЦМБ імені Франка пройшов семінар з інклюзивної освіти, який зібрав фахівців мистецьких щкіл зі всієї країни. Захід є частиною Всеукраїнського проекту «Педагогічний марафон розвитку інклюзивної початкової мистецької освіти в України» ARTS FOR HEARTS Одеса- Харків- Львів 2019».

Перед присутніми виступила з промовою директор ЦБС для дорослих Наталя Кликова: «Інтегрування дітей з особливостями психофізичного розвитку в загальноосвітній простір України є  одним iз напрямів гуманізації всієї системи освіти та всього суспільства. Демократизація системи виховання  передбачає «дитиноцентралізацію», в якій домінують орієнтація на інтереси дитини, на задоволення ії потреб.

ЦБС не стоїть осторонь проблем пошука  шляхів інклюзії дітей та молоді з особливими потребами до системи освіти та культурного  простору. Ми проводимо масові заходи для цих категорій читачів, залучаємо їх  до маістер классів,  квестів та конкурсів.

Співробітники  також готують спеціалізовані методичні розробки, розшукують  літературу, яка допомогає фахівцям  у провадженні інклюзивної освіти».

До семінару була підготована спеціалізована книжкова виставка «Інклюзивне навчання – підтримка та розвиток особистості». Вона розповідає про становлення  та розвиток інклюзивної  системи освіти в різних країнах, проголошує засадничі термінологічні визначення, знайомить с законодавчою  базою  освітніх процесів та дає практичні поради з терапевтичних технологій з  изотерапії, казкотерапії, музичної терапії, ігри та складання творів, роботи з візуальними  ресурсами.

Інформаційно-бібліографічним відділом був підготовлений тематичний бібліографічний список літератури за темою «Освіта та виховання дітей з особливими потребами в умовах інклюзивного навчання». У цей список увійшли нормативні акти, публікації з періодичних видань та книги з фонду ЦМБ.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

07.12 о 16.00: «Книга. Музика. Картина». Бібліотерапія. Філія №33 (Французький бульвар, 22)
10.12 о 15.00: «Світ права». Відеоінструктаж. До Міжнародного дня захисту прав людини. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
12.12 о 14.00: «Літературні відкриття 2019 року». Рейтинг популярності нових видань. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
12.12 о 16.00: «Я пізнаю себе». Психологічний тренінг на пам`ять та увагу. Бібліотечний урок. Філія №33 (Французький бульвар, 22)
12.12 о 13.00: Які одеські кореспонденти пишуть найцікавіше? Поштампт. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
13.12 об 11.00: Круглий стіл, присвячений Всеукраїнському тижню права. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
14.12 о 15.00: «Лине до нас гомін століть…» (Гетьман Данило Апостол - 365 років з дня народження). Історична експедиція. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
15.12 о 16.00: «Найсмачніші книги року». Бібліо-кафе. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
16.12 о 14.00: «Зимова круговерть». Зимова вікторина. Філія №6 (Степова, 66)

Архіви