Бібліотекар Ірина Шаповалова радить прочитати книгу  одного з найвідоміших сучасних швейцарських письменників  Жоеля Діккера «Правда про справу Гаррі Квеберта».

Ця історія – мікс детективу, трагічної історії забороненого кохання, чоловічої дружби, душевних розладів та духовного злету. Книга отримала Гран-прі Французької академії за найкращий роман, а сам Жоель Діккер був нагороджен Гонкурівською  премією ліцеїстів.

З головним героєм цього твору — видатним письменником Гаррі Квебертом, я би хотіла спілкуватися про те, яке місто на світі найкраще, дивлячись на міську панораму з висоти будинку.

У романі іде мова про те, як треба писати твори, щоб  зробити  вагомий внесок в світову літературу. Книга чимось нагадує мені роман «Майстер і Маргарита» Булгакова та «Лолиту» Набокова. Гаррі, якому вже за тридцять, покохав Нолу, дівчину-підлітка, а вона відповіла йому. Суспільство не сприймало такі стосунки. Їх вважали негідниками, а вони кохали по-справжньому. Звісно, таке  почуття не має право на існування, а платити за нього треба життям, сумом та гідністю. Це трагедія і перемога, радість і біль. Він втратив все: славу, волю, друзів і самого себе. Вона — життя. Всі вважають, що Гаррі убив Нолу, і лише його приятель-письменник не вірить пліткам. Але факти… факти… Це роман в романі як у Булгакова. Такі собі літературні перехрестя.

Кримінальний сюжет твору постійно змінюється, до останніх сторінок важко зрозуміти, хто і навіщо вбив Нолу. Кінцівка шокує і перевертає весь сюжет. В неї важко повірити і пояснити.

Коли я читала цей роман, то відчула, що існує справжнє чоловіче кохання, яке не підкоряється плину років. Я зрозуміла, що означає бути Письменником, скільки коштує рай на землі для творчої людини, і що стоїть за написанням великого твору. Роман про життя, ненависть, зраду, вбивство, віру та смерть.

«Про хорошу книжку судять не лише за останніми словами, а й за впливом усіх попередніх слів укупі. Хороша книга – це книга, прочитавши яку, люди шкодують, що вона закінчилася.»- вважає автор. «Життю надають сенсу дві речі: книги і кохання!» — каже головний герой майбутньому письменнику.

Найкраща  книга з усіх тих, що я прочитала за останні роки.

Роман вийшов в видавництві «Старого Лева», яке завжди гарантує якість своїм читачам!

Ірина Шаповалова

Стиль і орфографія автора рецензії збережені

Запрошуємо на заходи з 26 по 31 березня

29 березня, п’ятниця