8 вересня у читальній залі ЦМБ ім. І. Франка відбулася зустріч під назвою «Курс зелені в Одесі». Сьогодні зелене оздоблення міста — парки, сквери, тінисті куточки — стали звичними. І ми забуваємо, що трохи більше двох століть тому тут було нескінченне поле жухлої, спаленої немилосердним сонцем трави.
Історик Аполлон Скальковський називав одеський степ «справжньою пустелею». Випробуванням для першопоселенців були жахливі пилові бурі, які приносили сюди чорноморські вітри, що гуляли степом. Порятунок був один — насадити дерева та чагарники та перетворити Одесу на оазис.
Слухачі познайомилися з історією найстаріших одеських парків та дізналися імена тих, хто закладав основи того, що сьогодні ми називаємо квітучим містом.
Міський сад перейшов у власність Одеси від його творця Фелікса Де-Рібаса. Назва «Дюковський сад» говорить сама за себе: його заснував на своїй дачі герцог (дюк) Арман Де-Рішельє і зробив на той момент найкрасивішим парком.
Цікавою є історія парку ім. Тараса Шевченка та особливо поява назви футбольної команди «Чорноморец».
Перший стадіон «Чорноморець» був побудований на місці величезного яру, з якого брали землю для будівництва фортеці.
Приголомшує історія життя Карла Десмета, з ім’ям якого пов’язана закладка майбутнього Одеського ботанічного саду.
У 67 років він залишив свою батьківщину — Францію — і приїхав до Одеси, не побоявшись круто змінити своє життя. Хотілося згадати і німця Ганса Германа, який 50 років прослужив міським садівником Одеси.
Всі ці люди доклали чимало сил та вміння, щоб наше місто стало «квітучим садом», яким милуються сьогодні й одесити та гості міста.