27 листопада у бібліотеці №2 ім. К. Г. Паустовського  в кают-компанії «Морська бібліотека» відбулося  тридцять друге засідання. Віртуальний круїз був присвячений 185-річчю від дня народження американського письменника Марка Твена.

Відкрила засідання завідуюча бібліотекою №2 Каріна Апарінова. Каріна Вікторівна привітала всіх членів кают-компанії з тридцять другим віртуальним круїзом і представила нагороду від Спілки письменників Північної Америки у 2020 році — Диплом Першого ступеню Міжнародної літературної премії «Простаки за границей» кают-компанії «Морська бібліотека» за постійні заходи, популяризацію працівників морського флоту, письменників-мариністів і художників-мариністів.

Бібліотекар Олександр Апарінов виступив з докладом про життя і творчість Марка Твена, які пов’язані з морем та приїздом письменника до Одеси. Вiн також підготував відеоматеріал про творчу діяльність письменника і презентував літературну виставку «Морський вовк».

Головний редактор газети «Моряк України» Анатолій Венгрук представив гостя кают-компанії Костянтина Ільницького.  Костянтин Олексійович — історик, морський журналіст, засновник Асоціації Морських журналістів і журналу «Порти України». Вiн розповів цікаві історії на морських лайнерах та про специфіку морського журналіста.

Віртуальний круїз навіював вітер моря, завдяки картинам Наталії Максимової. Голова письменників-мариністів ім. І. П. Гайдаєнко, поет Іван Рябухін написав вірш, присвячений  майстерності Наталії Максимової. А журналіст і літератор Вероніка Коваль звернула увагу на рух моря у картинах, які підкреслюють характер морської краси, її глибини.

Костянтин Ільницький подарував бібліотеці альманах «Морська журналістика України в обличчях і текстах». Свою книгу оповідань «Одесские зарисовки» підніс в дар судовий лікар Закір Калмиков. А голова Спілки мариністів Одеси Юрій Геращенко подарував  книгу «Чудный остров».

Музичний подарунок піднесли лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів Карина Кардаш, Даніела Фарід, студентка кафедри теоретичної  та прикладної культурології ОДМА ім. А. Нежданової Катерина Бакланова, зав. вокального відділу КОПСО «Мистецька школа №3 м. Одеса» педагог Олена Яценко, концертмейстер вокальної кафедри ОДМА ім. А. Нежданової Інна Ісакова, студентка вокальної кафедри ОДМА ім. А. Нежданової Мироненко Анастасія, та педагог заслужена артистка України, доцент ОДМА ІМ. А. Нежданової Берлізова Ірина. Пісні про Одесу виконала Віолетта Медведева. Пролунала класична музика морської тематики у виконанні  музичного викладача Діни Скоп.