Переглядів:780

Прекрасний подарунок зробив краєзнавчому відділу ЦМБ ім. І.Франка Одеський цементний завод. Компанія CRM, в яку він входить, щорічно в Міжнародний день охорони навколишнього середовища — 5 червня — здає зібрану за рік макулатуру. Виручені гроші вкладають в благодійність. В цьому році це стали нові одеські книги. Представляємо вам їх.

Верховський Яків, Тирмос Валентина «Місто Антонеску». Приголомшлива книга, яка не може залишити читача байдужим.

Автори — корінні одесити, будучи дітьми пережили всі жахи румунської окупації Одеси.

Вони залишилися в живих і це було без перебільшення — диво. Все життя вони збирали документальні свідчення знищення євреїв Одеси. Ця книга стала головною справою їхнього життя. Жанр її визначити важко. А мету написання автори висловили словами американського філософа Джорджа де Сантаяни «Той, хто не пам’ятає свого минулого, засуджений на те, щоб його повторити».

***

Співзвучна тій же темі книга Олександра Бабича «Одеса. 1941-1944. Пережити окупацію». Масштабна добірка особистих спогадів, архівних документів, наказів і розпоряджень влади, статей з газет тих років створюють багатогранну картину життя окупованої Одеси і її жителів. Кожен з них прожив своє життя в окупації. А багато хто не пережили і були вбиті тільки тому, що були «не тієї» національності. Ці різні історії дають картину життя з жовтня 1941 по квітень 1944 року в Одесі. І дозволяють читачеві самостійно робити висновки.

***

Книга Олега Губаря «Міфи і легенди старої Одеси» — остання написана ним і видана за його життя. Відомий і авторитетний історик, приголомшливий краєзнавець, справжній одесит, закоханий в рідне місто. Олег Губар в своїй чудовій і неповторній манері розповідає про відомих особистостей, легендарні будівлі, палаці, історичні події і пов’язані з ними міфи, легенди, анекдотичні події, що передаються в Одесі з вуст в уста. Автор розвінчує їх і стверджує, що біографія Одеси і унікальна, і складна і багатогранна, так що не варто її підміняти негідними анекдотами і черговими штампами. Ця книга збагатить читачів справжніми, а не придуманими знаннями про минуле нашого міста.

***

З дитинства Костянтин Пронін зацікавився підземним світом. У 1967 році він вступив в експедицію «Пошук» з вивчення одеських катакомб, а незабаром став її керівником. На сьогодні він один з головних фахівців в цій області. Разом з Оленою Ощепкової їм була написана книга «Катакомби селища Авангард». Це комплексний опис конкретного району катакомб: історія виникнення, будова, геологія, еволюція, а також історичні події часу окупації Одеси. Видання буде цікавим не тільки жителям місць, описуваних у книзі, а й багатьом допитливим краєзнавцям.

***

Євген Деменок — один з улюблених авторів у читачів краєзнавчого відділу. Його книги різні: і глибокі краєзнавчі дослідження, і легкі одеські розповіді. У нової книги Євгена Леонідовича «Свіжий вітер з моря» — підзаголовок «Записки одеського мандрівника». Це збірка есе про різні країни, міста і людей. В тому числі, і одеситів, які живуть далеко, але не втрачають зв’язку з рідним містом. Історії, розказані з гумором і любов’ю, багатьом припадуть до смаку.

Анонси заходів ЦБС для дорослих м.Одеси

Запрошуємо на заходи з 23 по 26 квiтня

Натисніть, щоб побачити анонси

 

26 квiтня, п’ятниця

13.00 «Чорнобильська молитва». Година пам’яті. Для ВПО. ЦМБ ім. І. Франка (Книжковий пров. 1а)
14.00 Вистава «Між нами війна». Театр-студія «СІМ» м. Херсон. Для ВПО ЦМБ ім. І. Франка (Книжковий пров. 1а)
14.00 «Подорож у світ морських пригод». Кают-компанія «Морська бібліотека» до 35-річчя заснування Асоціації морських капітанів Одеси. Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

TikTok BookTok

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви