Переглядів:460

Щорічно, починаючи з 2008, в Україні відзначають День хрещення Русі. Подія ця оповита міфами та легендами. Етнографи, історики, антропологи та письменники намагаються дослідити її. Бібліотека №33 пропонує поринути у світ книг, присвячених хрещенню Русі.

Сучасна історична література досліджує не лише сам факт прийняття християнства, а й передумови укріплення християнської віри в Русі. Наприклад, книги С.Піддубного «Великий код України-Русі» та С. Плачинди «Легенди та міфи Давньої України » окрім того, що знайомлять читача із дохристиянськими віруваннями, доводять до думки: прийняття християнства було не суто політичною необхідністю, воно органічно вплелося і де в чому продовжило дохристиянські уявлення та традиції.

Детальніше досліджують питання хрещення Русі такі книги: В.Духопельников «Хрещення Русі», П.Кралюк «Прийняття і сприйняття християнства в Русі-Україні», О.Филипчук «Забутий святий. Князь Володимир Великий між Сходом та Заходом».

В художній літературі дещо з іншого боку осмислено християнську віру та зачинателів її в Русі. Наприклад, у своєму романі-триптиху «Вифлеєм» український письменник, лауреат Коронації слова Володимир Лис охоплює події від 1 року нашої ери аж до кінця ХХ ст. Головне питання, на яке відповідає цей твір — що змінилося від біблійних подій у світі та в душах окремих людей з найрізноманітніших його куточків.

Образ княгині Ольги, зачинательки християнства у давньоруській державі, у романістиці залишається неоднозначним: її шанують, бо вона, на відміну від інших княгинь, брала активну участь у політичному та культурному житті Київської Русі і водночас Ольгу засуджують за її розправу над древлянами, описану у «Повісті минулих літ» Нестора Літописця. Читачі, які цікавляться цією визначною жінкою, оцінять роман В.Яворівського «У мене вечеряв Ісус». Діти й підлітки також зможуть познайомитися із долею княгині Ольги у книзі «Княгиня Ольга і я» М.Горянич. Дотепна детектив тут поєднаний із енциклопедією з історії Давньої України.

Ці та багато інших видань наближають читачів до осмислення важливості християнства для України, давньої та сьогоденної. Читайте та пізнавайте із задоволенням.

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви