До 100-річчя драми «97» та 95-річчя п’єси «Патетична соната» Миколи Куліша бібліотека №35 представляє огляд цих творів.
Микола Гурович Куліш – український письменник, режисер, драматург, громадський діяч, газетник та редактор, діяч української освіти, педагог.
“Патетична соната” – п’єса про любов і революцію. Любовна історія Ілька Юги та Марини розгортається на тлі громадянської війни та революції. Через своє кохання до Марини Ілько намагається зберегти свій ідеалістичний світ, проте в результаті ряду подій змушений приєднатися до боротьби. Марина, розчарована в нездатності Ілька втілити її ідеал “лицаря, що любить українські зорі”, вирішує приєднатися до боротьби за вільну Україну.
П’єса Миколи Куліша «Патетична соната» стала важливим етапом в розвитку української драматургії. Вона відкрила нові горизонти в зображенні соціальних конфліктів, проблематики любові та війни, а також показала, як можна використовувати мову для передачі психології персонажів.
Драма «97». Сюжет твору являє собою фрагменти побутового життя українського села під час голоду в Україні 1921 — 1922 років. У п’єсі немає визначної глобальної дії. Перед читачем проходять картини «в сіреньких рамцях злиденного, вбогого, та ще й поруйнованого голодом життя. Немає тут пафосу, блискучих бойових лозунгів… Ворожа сила — куркулі і голод — давить людей, валяє на смерть». Так написав у своєму листі до друзів М. Куліш. У трагедії «97» відтворено боротьбу незаможників з голодом, їх всього 97, але вони ідуть до кінця.