Роберт Блох належить до тих письменників-фантастів, що водночас вплинули і на літературу, і на кінематограф. Українському читачеві знайомий культовий фільм Альфреда Хічкока «Психо», сценарій якого писано саме за мотивами твору Блоха.
Світ цього автора охоплює минуле й майбутнє, найдавніші цивілізації із забороненими знаннями та найновітніші технології сьогодення. Його стиль легко впізнати: він веде читача за сюжетом, цілком логічно вибудовуючи події, а коли читач визнає твір передбачуваним, вражає несподіваним фіналом.
Новела «Оракул» — не найвідоміший твір Блоха, але точно актуальний, адже технології штучного інтелекту сьогодні доступні кожному. Така поширеність породжує інколи непрості питання етики й моралі у суспільстві. Наприклад, чи можна вважати надбанням автора новий бестселер, якщо автор користувався штучним інтелектом? Чи справедливо приймати в один із найпрестижніших навчальних закладів світу студента, якому мотиваційний лист написав штучний інтелект? Сьогодні ця технологія може вирахувати за вас ваш ідеальний раціон, спланувати роботу на тиждень, допомогти вивчити мову. Проте людство має бути готовим до того, що такий інструмент можна використати із зовсім іншими цілями. У плануванні жахливого теракту з метою захопити владу, як у новелі Роберта Блоха «Оракул». І нарешті, хто має бути відповідальним за подібні злочини — живий інтелект чи штучний?
Стиль та орфографію автора рецензії збережено