Просмотров:1177

peresunko-23 лютого  в Центральній міській бібліотеці пройшов захід, присвячений поезії. У читальному залі відбулася презентація книг одеського поета Якова Пересунько.

В поезію Яків Пересунько ввійшов самотужки. Його поводирем у світ поезіїї була романтична вдача, що зароджувалася на берегах живописного Південного Бугу, гартувалася у небі й на морських просторах. Народився Яків Прокопович Пересунько 1944 року в с. Слюсареве Савранського району, що на Одещині. Рано вийшовши на власний життєвий шлях, він торував його без сторонньої допомоги. І так склалося, що шлях той проліг не лише теренами рідного краю. У Я. Пересунька широка життєва географія: навчання в школі авіаційних механіків у Фінській затоці, військовий аеродром у Закавказзі, згодом Одеський авіазагін.

Пізніше були морські походи до берегів Гренландії, Канади, Італії, бразилії. У складі експедиційного екіпажу наукових суден тривалий час перебував поблизу Антарктиди.

Вірші Якова Пересунька вчать любити рідну природу, цінувати те, що маєш як даність. Зір художника зі знайомих реальних картин вихоплює, здалось б, незначні деталі, та вміє подати їх так, що вони набувають особливої приваби.

І хоча кожен вірш має свій стиль, тематику, їх об,єднує одне – любов і шана до коханої жінки, несприйняття до всього, що принижує людину. Сам автор — це співець глибоких почуттів людини. З його поезій струменить надихаюча сила кохання.

Крім збірок віршів, Яків Пересунько представив свою авторську казку «Чудесная страна Филлофория», де читач зможе побачити морську лагуну, залів. Там поблизу берегової лінії знаходиться скальний виступ-камінь. Імена персонажів казки взяти із назв видів і родів, існуючих реально у природі.

Закінчився захід відповідями на питання слухачів, які довго не відпускали автора. Яків Прокопович провів автограф-сесію та подаравав присутнім свої книжки.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

28.02 о 14.00: «Загадкове Середньовіччя: епоха лицарів та легенд». Історична реконструкція. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
29.02 о 13.00: «Уславлені імена»: академік Філатов». Наукова година до 145-річчя з дня народження. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
29.02 об 11.00: «Беречь природы дар бесценный». Бібліотечний екотур до 200-річчя заснування Одеського ботанічного саду. Філія №34 (сел. Шевченко-3, вул. Перемоги, 26)

Архіви