Переглядів:517

Рубрика “Порадимо_ЦМБ” від співробітників iнформаційно-бібліографічного відділу ЦМБ імені І. Франка хоче звернути вашу увагу от на що: періодично, десь раз на місяць-два, ми радимо вам «дитячі» книжки. Але чому так? Хіба наші читачі не надто дорослі для подібної літератури, чи, мабуть, це скоріше рекомендації для їх дітей?

Відповідь на ці питання проста до неможливого – ми просто не вважаємо, що та література, котру можна охарактеризувати як «дитячу», чимось гірша за «дорослу». І ми знаємо, що далеко не всі люди читають книги, щоби думати про культуру та мораль суспільства та окремої особистості. Дехто просто хоче розважитися, побігати очима по простих та зрозумілих рядках, відволіктися від буденності. А читають ці люди іронічні детективи, комедії чи «книги для дітей» – не так вже і важливо! Головне, щоб читачеві подобалося – а сьогоднішня книга точно сподобається як дорослим і дітям, так і ілюстраторам (ні, ну ви тільки подивіться, яке надзвичайне оформлення!)

«Стефа і Чакалка», автора Івана Андрусяка – це збірка казково-пригодницьких повістей, котра оповідає нам про дівчинку Стефу, її друзів та її найголовніший страх: мала дуже боїться Чакалки, яка краде неслухняних діточок, однак обставини складаються таким чином, що саме те, чого крихітка понад усе боїться, стається з нею: приходить Чакалка і відносить бешкетницю до лісу. Спитаєте, як могло так статися, якщо дівчинка знала, до чого може призвести відсутність слухняної поведінки? Річ у тому, що часто причиною дитячих витівок стає самотність: батьки постійно чимось зайняті, а на дитину часу майже не лишається – ситуація, знайома багатьом, нажаль.

Зокрема книга складається з таких поєднаних одним сюжетом повістей: «Стефа і її Чакалка» (про те, як Чакалка викрала неслухняну Стефу до лісу, і та намагалася вибратися з полону; водночас жахлива Чакалка виявилася не такою вже й страшною), «Кабан дикий – хвіст великий» (про те, як темні сили намагалися помститися Чакалці і викрали її учнів) і «Чакалка і Чупакабра» (про полювання дітей на таємничу Чупакабру).

У книзі підіймаються на диво важливі теми – чого варта одна лише розмова героїв про релігію та те, чому Сіяр, друг Стефи, хоча і теж вірить у Бога («Тільки звуть його Аллах»), але зовсім по-іншому. Нам здається, що на такі теми і треба розмовляти з дитиною – навіть зі своєю внутрішньою – щоб сформувати здорову та толерантну особистість.

Радимо цю надзвичайну книгу всім нашим читачам, від наймолодших до найстарших, адже у питаннях цікавих пригод про вік не йдеться.

Стиль і орфографія автора рецензії збережені

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви