Міфи узагальнено відображають дійсність у вигляді чуттєво-конкретних персоніфікацій і одухотворених, олюднених істот, які іноді у деяких людей втілюються у свідомості, як цілком реальні. Вони могли бути породжені колективною, загальнонародною чи індивідуальною фантазією.
Георгій Булашев — український вчений, який народився в Україні й прожив на ній все життя, ставився до українського народу з глибокою пошаною та співчуттям. Він працював на основі міфологічної школи, а також ще використовував засади історико-порівняної школи. Основою його досліджень стали колядки та щедрівки, які він шукав по усій Україні. При цьому, автор не тільки збирав стародавні міфи та легенди, ще систематизував їх та здійснював аналіз етносу, що був зібраний. Також провів дуже цікаве порівняння з міфами та легендами інших народів та країн.
У книзі ми знайомимся з захоплюючу розповіддю про дивовижний світ наших далеких пращурів, їхню високу духовність і єдність з Природою та рідною Землею.
Книга є цікавою для дорослих, для молоді, вчителів, викладачів, студентів. А також, для усіх тих, хто не байдужий до духовних набутків українського народу, кого цікавить українська міфологія, легенди та перекази про світотвір, про рослинний та тваринний світ.
Особливо книга є актуальною зараз, коли український народ захищає свою країну від окупантів. Багатостраждальний народ складав міфи та легенди про тяжку долю простого люду та своїх пригнобителів. В цей важкий час народ черпає силу з наслідку пращурів, а також захищає не тільки цілісність та суверенітет нашої Держави, а й свою культуру та самобутність українців.
Бібліотекар філіалу №16 Олена Молчанова
Стиль і орфографія автора рецензії збережені