Переглядів:8

Сьогодні наш маршрут пролягає до Швейцарії — держави, яка розташована на стику Західної, Центральної та Південної Європи. Швейцарія — багатонаціональна держава з широким етнокультурним, мовним, релігійним та національним різноманіттям.


Назва цієї країни у більшості людей викликає певні асоціації: сир, шоколад, фондю, полента, меренга; чудові університети; знамениті гірськолижні курорти. Завдяки «Запискам про Шерлока Холмса» Рейхенбахський водоспад став супервідомим не лише як гарне місце, а й як могила професора Моріарті. Знаменитий Шильйонський замок надихнув Байрона на створення поеми «Шильйонський в’язень». У світі добре відомі роботи швейцарського скульптора Германа Галлера, живопис Франца Герча, Томаса Хубера, Ханса Гігера.

А які імена в літературі – Жан-Жак Руссо, Єремія Готхельф, Шарль Фердинанд Рамю, Йоганна Шпірі, автор найвідомішого твору швейцарської літератури для дітей – оповідання “Хайді”. Славиться Швейцарія і сучасними письменниками, серед яких Макс Фріш, Лукас Берфус, Петер Штам, Мартін Сутер, Шарль Левінскі та багато інших.

Сьогодні, шановні читачі, Культурно-освітньо-географічний проект «Сучасна літературна абетка країн світу» познайомить вас із творчістю молодого та дуже талановитого письменника — Жоеля Діккера.

Жоелю Діккеру 39 років, він народився 16 червня 1985 року в Женеві. Письменство захоплювало Діккера з дитинства. Тільки уявіть собі, у десятирічному віці він разом із приятелем заснував журнал La Gazette des Аnimaux, який був присвячений природі й проіснував сім років. За це Діккера визнали наймолодшим головним редактором Швейцарії за версією видання La Tribune de Genève. Згодом він закінчив Collège Madame de Staël, протягом року проходив навчання на курсах акторської майстерності в Cours Florent в Парижі, закінчив юридичний факультет Женевського університету 2010 року.

У віці двадцяти років обдарований юнак написав свою першу новелу «Тигр», що отримала Міжнародну премію молодих франкомовних авторів, вона була опублікована в Збірнику переможців видавництвом Hèbe. В 2010-му він отримав Премію Женевських письменників за його перший роман «Останні дні наших батьків», роман про підпільне відділення Британської таємної служби розвідки. У 2012 році роман вийшов друком.

Міжнародного визнання Жоель Діккер домігся, випустивши роман «Правда про справу Гаррі Квеберта». Це шоста написана, але друга за рахунком опублікована книга Діккера, яка мала великий читацький успіх. До травня 2013 року тільки у Франції було продано 800 тис. (!) примірників книги. Сюжет детективного роману інтригує читача з перших рядків— американський романіст Маркус Гольдман опиняється у творчій кризі і шукає допомогу у свого вчителя, письменника Гаррі Квеберта. Незабаром Гаррі звинувачується у вбивстві, яке сталося 33 роки тому. Маркус починає розслідування, намагаючись виправдати Гаррі. Детективна історія майстерно поєднується Діккером з мальовничим описом Нової Англії і роздумами про природу літературної творчості.

Книга перекладена понад 30-ма мовами, видана у 45 країнах і завоювала Гран-прі Французької академії, Гонкурівську премію ліцеїстів, а також стала лауреатом Ргіх de littérature française aux Pays-Bas (Prix Tulipe, 2013). Тепер познайомитися з цим романом мають змогу і українські читачі, бо він вийшов друком в Україні у видавництві «Старого Лева» у 2017 році. З 2022 року Жоель Діккер зайнявся, окрім письменницької діяльності ще й видавничої.

Анонси заходів ЦБС для дорослих м.Одеси

Запрошуємо на заходи цього тижня

Натисніть, щоб побачити анонси

18 грудня, середа

14.00 «Василь Галяс. Щоденник 1933-1946». Огляд історичного видання до ювілею книги. Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)

13.00 «Корифеї українського мистецтва». До Дня українського кіно. Інформаційний огляд в рамках програми «Книга + ТВ». Філія №7
(вул. Ген. Бочарова, 14)

19 грудня, четвер

13.00 «Фантастичні світи М. і С. Дяченків». Літературна година. Філія № 30 (вул. Кримська, 58)
15.00 «Дама у сідлі…».  Літературний подіум. 65 років від дня народження М. Матіос. Філія № 44 (вул. Ю. Фесенка, 7)

12.00 «Великий маг театральної сцени».
Інформ-шоу до 100-річчя М. Водяного. Філія №32 (вул. Академічна, 5-а)

21 грудня, субота

13.00 «Театральне диво». Вечір пам’яті
до 100-річчя Михайла Водяного. Філія №13
(вул. Геллера, 43)

 

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви