28 листопада у читальній залі ЗОШ №78 бібліотека №47 провела урок пам’яті «Трагедія і біль 30-х», присвячений 86-м роковинам Голодомору в Україні. На захід були запрошені учні 9-х класів та 2-Б класу.
На столі свічка та хлібина. Вікторія Лунгу зробила і представила відеопрезентацію «Голодомор в Україні 1932-1933 р.р.». Лідія Болдинська розповіла про історичні наслідки Голодомору.
Учні 2-го класу розіграли сценки та прочитали вірші про хліб. Учні 9-го класу разом із своїм керівником Іриною Васильченко розробили та представили документальний проект про 1932-33 рр. в Україні.
Анфіса Семеренко та Анна Барановська, учениці 9-го класу, зазначили, що це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян .
Катерина Калинку представила свій проект і показала, що масове голодування почалося в грудні 1931 року і тривало до вересня 1933. 22 місяці народ страждав, мучився, вмирав. Моторошно подумати, але навесні 1933 року, коли настав пік голоду, на Україні щодня вмирало голодною смертю 25 тис. чоловік, щогодини — 1 тисяча, щохвилини — 17.
Цікавими виявилися дослідження Данила Мальштейна та Ігоря Бабака,учнів 9-го класу, про англійського журналіста Малкольма Маґеріджа, який досліджував тему Годомору.
В кінці заходу Юлія Северюхіна і Вікторія Лунгу представили книжкову виставку, присвячену цим подіям. Учні брали в руки ці книжки і дивувались тими страшними фотографіями, які були представлені в них.
Хвилиною мовчання всі дружньо пом’янули тих людей, які постраждали в ті часи.