biotechnika-14 травня в бібліотеці ім. Е. Багрицького пройшов семінар, організований інститутом «Біотехніки» на тему «Застосування мікробіологічних засобів для захисту сільськогосподарських культур».

Представники інституту: Ольга Балянська, науковий співробітник відділу біологічного землеробства Віталій Баркар та науковий співробітник відділу промислової мікробіології Людмила Горобченко розповіли присутнім про біометод – використання для захисту рослин біологічних агентів: мікроорганізмів та продуктів їх життєдіяльності, а також корисних комах. Інститут «Біотехніка» займається розробкою та впровадженням біометоду у сільське господарство.

Біопрепарати можуть використовуватися для захисту рослин від хвороб, шкідників, а також для зміцнення імунітету у рослин. Ці біопрепарати не шкідливі для навколишнього середовища, людини та тварин. Вони не накопичуються в організмі. Корисні мікроорганізми, заселюючи еконіши, формують корисну мікрофлору в навколишньому середовищі, витісняючи з неї збудників хвороб.

Окрім біопрепаратів для захисту рослин активно використовуються корисні комахи, які знищують шкідників. Їх дослідженням і розведенням займається наука – ентомологія.

Корисні комахи поділяються на два типи:

• Хижі корисні комахи (сонечко, галиця) годуються шкідниками
  • Корисні комахи-паразити – використовують шкідників для розмноження, відкладаючи яйця всередину яєць шкідників, через що ті погибають, а замість них розвиваються нові корисні комахи.

Також присутнім було показано фільм, присвячений 45-річчю інституту «Біотехніка». Він наглядно продемонстрував увесь масштаб роботи співробітників для вирощування екологічно-чистих рослин і збереження плодоносності земель. Науковий потенціал, унікальні технології і безцінний досвід забезпечують успіх інституту у свої справі.

З розвитком органічного землеробства і з поступовою відмовою від використання хімічних пестицидів, біометод знаходить широке застосування у фермерських господарствах, і не лише в Україні. Все частіше в інститут «Біотехніка» звертаються спеціалісти з ближнього і дальнього зарубіжжя. Зменшення використання хімічних препаратів буде сприяти збереженню навколишнього середовища і покращенню здоров’я людей.