12 жовтня в бібліотеці №1 ім. Едуарда Багрицького пройшов захід «За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ!», присвячений Дню захисника України та Дню українського козацтва.
Відкрила захід завідуюча бібліотекою Ірина Гіндіна, яка нагадала присутнім – студентам Одеського автомобільно-дорожнього коледжу, що день захисника України відзначається у день Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. Вона розповіла студентам передісторію цього свята.
Це свято особливо актуальне зараз, коли війна, в різних її формах, ведеться на території нашої країни. Запрошений гість заходу – одеський журналіст, політолог, історик, волонтер, військовий експерт, директор одеського інформаційного агентства «Контекст Причорномор’я» – Артем Філіпенко розповів присутнім про методи та прийоми ведення гібридної війни в Україні.
За словами Артема Філіпенко, 21 століття – особливо сприятливий час для ведення такого типу війни, адже сучасна людина постійно знаходиться під впливом інформаційного поля, яке, непомітно для самої людини, часто перетворюється на зброю. Перевагами інформаційної війни є економія ресурсів та можливість впливати на широкі маси.
За словами військового експерта, методи ведення інформаційної війни проявляються у транслюванні засобами мас-медіа фейкових новин; дезінформації населення про роботу державних органів, підрив їхнього авторитету; маніпулювання суспільною свідомістю населення за для створення політичної напруженості та хаосу; використання свободи слова проти людини; створенні фейкових організацій; у хакерських атаках тощо.
Також Артем поділився своїм досвідом несення служби у військах Державної прикордонної служби України. Він завірив присутніх, що на даний момент стан сучасної української армії набагато кращий, ніж на початку воєнних дій у 2014 році, і наближається до стандартів НАТО. Це проявляється у якості кадрової підготовки та у технічному озброєнні.
Артем Філіпенко закликав присутніх критично ставитись до інформації, що надходить зі ЗМІ і не лінуватись перевіряти факти. Учні зацікавлено слухали експерта, а наприкінці лекції ставили багато запитань.