Просмотров:74

Олександр Колот і Олена Герасимова, друзі бібліотеки №1 імені Едуарда Багрицького, запросили всіх бажаючих на зустріч «Сент-Міклош – кохання на все життя», яка відбулася 9 листопада в читальному залі. З вступним словом виступила Ірина Гіндіна, завідуюча бібліотеки. Вона привітала присутніх з Днем української мови та писемності і запропонувала познайомитися з одним із чудових куточків України – замком Сент-Міклош.

Присутні дізналися дивовижну історію замку Сент-Міклош, що знаходиться в селищі Чинадієво на Закарпатті. Турбуються про історичну пам’ятку та відновлюють її місцеві жителі: Йосип і Тетяна Бартош. Саме вони змогли перетворити покинуту будівлю в культурний центр, де проходять літературні і музичні вечори, фестивалі, збираються шанувальники архітектури, музики, живопису, всі, кого вабить Сент-Міклош і його історія.

Чудові згадки про знайомство з цим дивовижним  місцем залишилися і у нащадка древнього роду – Валерія Григоровича Цицака та його дружини – Наталії Романовської-Цицак: « Життя чудове, якщо ми можемо в ньому кохати. Прикладом цьому є минуле, яке пов’язане з сьогоденням… Усіх нас поєднує кохання… Місце Сент-Міклош. Це замок закоханих… Мекка для закоханих. Мені приємно, що кров Ракоци в мені, і я не розтратив її  на божевільну гонку за примарами грошей, влади… Я кохаю, і кохають мене. Приєднуйтесь.»

Наталія Романовська-Цицак, художниця, поділилась своїми враженнями та представила картини: «Хризантеми», «Погляд предків», «Куточок Одеси», «Затишшя» і інші.

Звучали чудові рядки Олени Герасимової. Поезія та дивовижні  арії Романа Корена, музичний супровід Олександра Колота допомогли присутнім поринути в містичну атмосферу замку кохання.

Запрошуємо всіх бажаючих в Чинадієво на Закарпаття, щоб доторкнутись до історії та насолодитись зустріччю з замком Сент-Міклош.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

07.12 о 16.00: «Книга. Музика. Картина». Бібліотерапія. Філія №33 (Французький бульвар, 22)
10.12 о 15.00: «Світ права». Відеоінструктаж. До Міжнародного дня захисту прав людини. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
12.12 о 14.00: «Літературні відкриття 2019 року». Рейтинг популярності нових видань. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
12.12 о 16.00: «Я пізнаю себе». Психологічний тренінг на пам`ять та увагу. Бібліотечний урок. Філія №33 (Французький бульвар, 22)
12.12 о 13.00: Які одеські кореспонденти пишуть найцікавіше? Поштампт. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
13.12 об 11.00: Круглий стіл, присвячений Всеукраїнському тижню права. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
14.12 о 15.00: «Лине до нас гомін століть…» (Гетьман Данило Апостол - 365 років з дня народження). Історична експедиція. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
15.12 о 16.00: «Найсмачніші книги року». Бібліо-кафе. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
16.12 о 14.00: «Зимова круговерть». Зимова вікторина. Філія №6 (Степова, 66)

Архіви