
7 травня в Центральній міській бібліотеці імені Івана Франка пройшов музично-поетичний вечір, присвячений Дню пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Пам’ять про війну має вести не до культу перемоги, а розвивати вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма засобами. Адже війна — це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками. Саме на це і на жахливу статистику шести років Другої світової війни звернула увагу ведуча заходу завідувачка сектором менеджменту та маркетингу Ірина Серебреннікова.
Гості бібліотеки вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання — хвилиною скорботи і вдячності.
Літературну сторінку зустрічі відкрив голова Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України Юрій Работін. Поет прочитав два свої твори: перший був написаний в 1980 році і присвячений подіям великої Вітчизняної війни, а другий — уже сучасним українським воєнним реаліям.
Присутні також переглянули документальний фільм про те, як зустрічали повідомлення про Перемогу в Європі 8 травня 195 року.
Важливою частиною вечора стала бесіда за оповіданням одеського письменника-мариніста Івана Гайдаєнка «Солов’ї», яку провела його донька Валентина Гайдаєнко, заступник голови Одеської Ради миру. Особливого емоційного забарвлення додали особисті спогади та глибоке розуміння творчості батька.
Музичну атмосферу вечора створили почесний працівник культури Тетяна Лелека (скрипка, вокал) і одеський бард-виконавець Владислава Жукова. Ця музична сторінка додала глибини і зворушливості заходу.
Пам’ятати – це значить жити далі, вірити в неминучість перемоги добра над злом, світла над темрявою.