26 жовтня у бібліотеці-філії № 30 відбулася історична година «З Україною в серці». Захід підготовлено в рамках відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років.
Iсторичну годину відвідали учні 10-В, 11-А і 11-В класів гімназії № 7. На захід запросили і дуже ціківу, освічену людину — Тетяну Петрівну Ананченко. Тетяна Ананченко – письменниця, культуролог, член національної спілки журналістів, переможець конкурсу «Мадам Одеса-2000».
Завідуюча бібліотекою Ірина Нерубащенко в своєму вступному слові відзначила, що Українська революція 1917-1921 року є історичним надбанням нації. Вона продемонструвала волю українського народу до незалежності та демократичного розвитку.
Потім учениці гімназії № 7 розповіли про подіі в період революції. Вони підготували презентацію на цю тему. Так, були представлені такі презентації:
- Учениці 11-В класу Анни Мазур: «Петлюра – головний атаман УНР».
- Учениця 11-А класу Ксенія Тимчишина: «Володимир Винниченко – голова першого українського уряду».
- Учениця 10-В класу Катерина Беднарик: «Постать Михайла Грушевського.
Потім виступила Тетяна Ананченко, знавець історіі України. Вона дуже цікаво розповіла присутнім про революційні події 1917-1921 років, про ті найважливіші політичні і соціально-економічні процеси в Україні.
Розмова йшла i про українські літературні об’єднання та угруповання, про українську інетелігенцію, письменників і поетів, які жили в ті роки і були свідками тих революційних подій, а також про сучасних творчих постатей, в художніх творах яких були відображені подіі українскої революціі 1917-1921 років.
Серед творів сучасних письменнників Тетяна Ананченко відзначила такі: У. Самчук «Волинь», В. Сосюра «Третя рота», А. Кокотюха «Червоний», М. Рябий «Ще не вмерла Україна», Ю. Яновський «Майстер корабля. Вершники», В. Шкляр «Залишенець: Чорний ворон» та інші.
Тетяна Ананченко трохи розповіла і про те, як Одеса пережила українску революцію 1917 – 1921 років. Революція скасувала цензуру і проголосила свободу творчості. У місті з’явилися десятки нових видавництв, газет, журналів та альманахів. У березні 1917 року почав видаватися перший журнал українською мовою — «Українське слово».
У відділі читального залу була оформлена книжково-ілюстративна виставка «Це нашої історії рядки: Українська революція 1917 – 1921 рр». Література, представлена на ній, розповідає про видатних діячів національно-визвольного руху, розкриває соціальні, політичні та культурні аспекти революційного часу, дає можливість глибше пізнати історію Української революції 1917-1921 років та етапи визвольної боротьби від минулих століть до сьогодення.
Захід дуже сподобався усім присутнім, вони поринули у вир історії, зрозуміли, як творилася Українська революція 1917-1921 років, та які письменники відобразили її у своїх творах.