Переглядів:1838

revol-326 жовтня у бібліотеці-філії № 30  відбулася історична година «З Україною в серці».  Захід  підготовлено в рамках відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років.

Iсторичну годину відвідали учні 10-В, 11-А і 11-В класів гімназії № 7. На захід запросили і дуже ціківу, освічену людину — Тетяну Петрівну Ананченко. Тетяна Ананченко – письменниця, культуролог, член національної спілки журналістів, переможець конкурсу  «Мадам Одеса-2000».

Завідуюча бібліотекою Ірина Нерубащенко в своєму вступному слові відзначила, що Українська революція 1917-1921 року є історичним надбанням нації. Вона продемонструвала волю   українського народу до незалежності та демократичного розвитку.

Потім учениці гімназії № 7 розповіли про подіі в період революції. Вони підготували презентацію на цю тему. Так, були представлені такі презентації:

  • Учениці 11-В класу Анни Мазур: «Петлюра – головний атаман УНР».
  • Учениця 11-А класу  Ксенія Тимчишина: «Володимир Винниченко – голова першого українського уряду».
  • Учениця 10-В класу Катерина Беднарик: «Постать Михайла Грушевського.

Потім виступила Тетяна Ананченко, знавець історіі України. Вона дуже цікаво розповіла присутнім про революційні події 1917-1921 років, про ті найважливіші політичні і соціально-економічні процеси в Україні.

Розмова йшла i про українські літературні об’єднання та угруповання, про українську інетелігенцію, письменників і поетів, які жили в ті роки і були свідками тих революційних подій, а також  про сучасних творчих постатей, в художніх творах яких були відображені подіі українскої революціі 1917-1921 років.

Серед творів сучасних письменнників Тетяна Ананченко відзначила такі: У. Самчук «Волинь», В. Сосюра «Третя рота», А. Кокотюха «Червоний», М. Рябий «Ще не вмерла Україна», Ю. Яновський «Майстер корабля. Вершники», В. Шкляр «Залишенець: Чорний ворон» та інші.

Тетяна Ананченко трохи розповіла і про те, як Одеса пережила українску революцію 1917 – 1921 років. Революція скасувала цензуру і проголосила свободу творчості. У місті з’явилися десятки нових видавництв, газет, журналів та альманахів. У березні 1917 року почав видаватися перший журнал українською мовою — «Українське слово».

У відділі читального  залу була оформлена книжково-ілюстративна виставка «Це нашої історії рядки: Українська революція 1917 – 1921 рр». Література, представлена на ній, розповідає про видатних діячів  національно-визвольного руху,  розкриває соціальні,  політичні та  культурні аспекти  революційного часу,  дає можливість глибше пізнати  історію  Української  революції 1917-1921 років та етапи визвольної боротьби від минулих століть  до сьогодення.

Захід дуже сподобався усім присутнім, вони поринули у вир історії, зрозуміли, як творилася Українська революція 1917-1921 років, та які письменники відобразили її у своїх творах.

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви