Просмотров:10

 

14 жовтня країна відзначає День українського козацтва. Цій даті присвячена книжкова виставка «Козацька слава в історії та літературі» в бібліотеці №7 ім І.П. Гайдаєнко.

Співробітники читального залу представляють і віртуальну книжкову виставку «Козацька слава в історії та літературі».

Книга Володимира Антоновича «Коротка історія Козаччини» та маловідоме наукове дослідження «Останні часи Козаччини на Правобережжі» доводять, що героїчне минуле козацтва – це і є справжня історія нашого краю.

Виникнення і становлення козацтва від кінця ХV ст. до 1686 р. розповідає книга Дмитра Яворницького «Історія запорізьких козаків», т.2.

У книзі відомого історика Олени Апанович «Розповіді про запорозьких козаків» зібрано надзвичайно цікаві і маловідомі матеріали з історії запорозького лицарства.

У ХVI столітті козаки заснували Запорозьку Січ. Найвища влада на Січі належала Військовій козачій раді, де козаки обирали собі керівника – кошового або гетьмана. Це був час видатних особистостей. Про них – на сторінках книг Богдана Сушинського, Олександра і Михайла Уривалкіних, Віктора Горобця та інших.

Особливий розділ виставки присвячений створенню козацького війська у чорноморських степах, про історію, побут козаків у наукових нарисах «Одеса козацька», зібраних на основі документальних джерел українського козацтва у Хаджибеї-Одесі протягом ХV1 – ХХ століть.

Про Дунайськє козацьке військо, його роль у заселенні та військові і культурні традиції у книзі Олени Бачинської «Дунайське козацькє військо».

Про прізвища одеситів, які існують тепер і які існували 600-400 років тому у книзі Олекси Різникова «Козацькі прізвища і гени матінки Одеси».

Творчість багатьох письменників містять історичні твори про часи козаччини. Це книги Михайла Старицького, Володимира Сосюри, Богдана Лепкого, Юрія Мушкетика, Миколи Гоголя, Данила Кулиняка, Олекси Різниченко та інших.

Наші соціальні мережі

YouTube ЦБС для дорослих
Facebook ЦБС для дорослих
Instagram ЦБС для дорослих

ЦМБ ім. І. Я. Франко
Instagram
YouTube

Бібліотека №1 ім. Е. Г. Багрицького
Facebook
YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського
Facebook
Facebook Кают-компанія “Морська бібліотека”
Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко
Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського
Facebook Золотая роза

Бібліотека №3
Facebook

Бібліотека №6
Facebook

Бібліотека №7 ім. І. П. Гайдаенко
Facebook

Бібліотека №13
Facebook

Бібліотека №16 ім. М. Ю. Лермонтова
Facebook

Бібліотека №25
Facebook

Бібліотека №28
Facebook

Бібліотека №29
Facebook
Instagram

Бібліотека №30
Facebook

Бібліотека №32
Facebook

Бібліотека №33 ім. Ю. С. Трусова
Facebook

Бібліотека №35
Facebook

Бібліотека №42
Facebook
YouTube

Бібліотека №44
YouTube

Бібліотека №47 ім. О Гончара
YouTube

Архіви