Бібліотека №47 рекомендує прочитати книгу Надії Гуменюк » Квіти на снігу».
Надія Гуменюк, відома українська письменниця, дружина не менш відомого прозаїка Володимира Лиса, має багато літературних нагород. Вона — українська поетеса, прозаїк та публіцист. Автор ліричних поетичних збірок, радіоп’єс та творів для дітей. У її творчому доробку — майже чотири десятки книжок, відзначених низкою престижних премій.Серед них — премія ім.Лесі Українки та ім.О.Олеся. Але найбільшого визнання набули саме романи авторки. Вони неодноразово нагороджувалися «Коронацією слова» та іншими літературними преміями.
«Квіти на снігу»- роман не новий, раніше твір публікувався під назвою «Янгол у сірому». Це взагалі перший роман Надії Гуменюк, до цього були дитячі книги та поезія. Цей голосний дебют у новому для письменниці жанрі досить вдалий.
«Квіти на снігу» — історія Авдія, молодість якого випала на страшні часи колективізації в поліському селі.Майже пасторальне волинське село, найкращі друзі, котрі називають один одного братами Авдій Горнич і Калісій Немолюк. Їх дружба зародилася ще в дитинстві й триватиме, здавалося б, вічно. Спільне шкільництво, студентські роки. Коли у їх компанію влилася вродлива Соломійка все змінилося. Обидва закохалися, але дівчина обрала одного Авдія, а Калісій затаїв образу й жорстоко помстився, не тільки другові, а й його родині (донос, Сибір, смерть близьких). Наробив лиха всім, хоча насправді собі.В книзі чотири історії про чотирьох різних людей.
Останній розділ об’єднує всі історії.
Головного героя ,як говорилось спочатку звуть Авдій. Його разом з мамою та сестрою забрали у Сибір. Тільки він один вижив. В цій частині книги розповідається про його сильний дух та незламну волю. Він, попри всі негаразди, прагнув вижити. Сам собі сказав, що «не загине у неволі».
Направду книга доволі хороша. Історія цікава. Зачіпляє щось у душі. Горе ходить по колу, як і щастя, до речі. Не зміг врятувати свою Соломійку Авдій, хоч і втік з Колими, її поглинула криниця.
Ця трагічна історія наповнює лише перші декілька десятків сторінок книги. Це зав’язка сюжету, основні ж події тривають у наші часи. Тепер чоловік живе як відлюдник,неподалік від тієї самої криниці,що забрала Соломійчине життя.Та цього разу він рятує незнайомку,доньку художника,який загадково загинув у своїй майстерні.Дівчина випадково відшукала батькові картини .Час повертати борги минулого,час розставляти все на свої місця.Ніщо не минає безслідно,все має своє продовження -такий лейтмотив роману, сучасної варіації біблійної притчі про Авеля та Каїна. Пропоную прочитати книги Надії Гуменюк.
Стиль і орфографія автора рецензії збережені