
Продовжуємо знайомити вас із творами сучасної української літератури. Надія Гуменюк — українська письменниця, поетеса, публіцистка, авторка творів для дітей та дорослих. Особливої популярності серед дорослих набули її романи: «Янгол у сірому», «Коханий волоцюга», «Енна: дорога до себе» і «Вересові меди». Гарна мова і захоплюючий динамічний сюжет – саме цього зараз потребує українська проза і все це є у творах Надії Гуменюк.
Сьогодні пропонуємо вашій увазі книгу Надії Гуменюк, куди увійшли два її романи — «Корона на одну ніч» та «Янгол у сірому», видану в межах літературної серії «Великий роман». Ця серія видавництва «Фоліо» об’єднала визначні твори вітчизняної та світової літератури, однозначно вартих уваги.
Роман Надії Гуменюк «Корона на одну ніч» починається як детектив. Передвоєнна Польща. Столиця живе й дихає у теплих промінчиках миру, не підозрюючи про війну, яка насувається. Неподалік від Варшави, на заміській віллі «Ванесса», відбувається конкурс краси. Увечері на ньому коронували переможницю, а наступного ранку у готелі «Континенталь» її знайшли вбитою. В газетах — жодної згадки ні про загадкову смерть дівчини, ні про її тріумфальну перемогу. Хто взяв гріх на душу, забравши життя юної красуні? Хто обмежив витік інформації, та які мотиви у вбивці? Можливо, це заздрісна конкурентка, яка мріяла взяти перше місце, а можливо, це справа рук чоловіка, якого красуня з волинського містечка залишила без уваги.
І хоча цей драматичний епізод визначає назву роману, це не початок, а фінал історії життя Данила Неродова і його сім’ї. Доля українця Неродова в буремні роки між двома світовими війнами на землях, які переходять від одної влади до іншої, від одної країни до іншої, драматично переплетена з життям його вічного суперника графа Неродова, міжнародного авантюриста.
Таємні історії кохання, приховані товариства й міжнародні авантюристи замішані у цьому вбивстві, але яким саме чином? На це питання та й на багато інших, ви, шановні читачі, отримаєте відповіді прочитавши історії всіх персонажів до кінця. Все стане зрозумілим.
Роман цікавий та читається легко! А головне — до кінця зберігається інтрига!!
Композиційну будову другого роману — «Янгол у сірому» — складають історії про людські долі, закручені у вирі історії та села. Всі вони зав’язуються у тугий сюжетний вузол навколо криниці, яка у романі пов’язана з драматичними і трагічними подіями, оскільки стає місцем загибелі чи місцем смертельної небезпеки для персонжів твору. Суперництво та заздрість, що призводять до зради і вбивства, — тема роману «Янгол у сірому». Це — сучасна варіація однієї з біблійних притч. Авторка порівнює головних героїв з Авелем і Каїном. Авдій-Авель проходить шлях, який випав на долю сотень тисяч західноукраїнських селян — табори, Колима, непосильна праця на лісоповалі та в руднях, — але залишається незламним. Калісій-Каїн ревно прислужує радянській владі, вивищується через приниження і залякування інших. Драматичні події минулого не відпускають, історія повторюється, спокута має відбутися…
Ця книга ще раз переконує, що нічого в цьому житті просто так не відбувається, всі випадковості не випадкові. А ще: що посієш, те й пожнеш. І рано чи пізно відплата за всі гріхи настане і навіть якщо не ви заплатите, то заплатять діти…
Обидва романи тримають читачів в напрузі до останніх сторінок й, сподіваємося, найдуть відгук у всіх читачів, які полюбляють історичні детективи та мелодрами. Приємного читання!