14 березня в ЗОШ № 48 для учнів 7-Б класу (класний керівник Наталя Костенко) бібліотекарями філії № 30 здійснився бібліотечний десант «Вічне слово Шевченка». Захід присвячен 204-ій річниці з Дня народження Т.Г. Шевченка.
Проводили захід бібліотекарі Олена Іванова та Юлія Романенко. Вони розповіли учням про життя і творчість українського генія, про його роль в літературі, образотворчому мистецтві та суспільно-політичному процесі. Бібліотекарі відзначили, що Тарас Шевченко був людиною універсальних талантів і інтересів. Він був не тільки відатним українським поетом, прозаїком, драматургом, але ще і художником, політичним і громадьским діячем, філософом і просвітителем. Учні з цікавістю дізналися також, що в Одесі було видано багато творів Шевченка, покладені на музику його вірші, зокрема пісня-гімн «Реве та стогне Дніпр широкий».
Бібліотекарі приділили особливу увагу найвідомішій збірці поезії Шевченка – «Кобзар», книзі, яку український народ поставив на перше місце серед національних духовних скарбів.
В ході заходу бібліотекарі прочитали кілька віршів з «Кобзаря», а учні виразно і з любов’ю декламували свої улюблені рядки з поезії Шевченка.
Пiд час заходу пролунали такі вірші поета, як «Реве та стогне Дніпр широкий», «Садок вишневий коло хати», «Зацвіла в долині червона калина», «Зоря моя вечірняя», «Тече вода з-під явора», «Зацвіла в долині», «Дивлюсь як світає…», «По діброві вітер виє…», «Мені тринадцятий минало».
По завершенні заходу школярям був запропонован невеликий конкурс-вікторина «Швидко й влучно», в якому потрібно було дати відповідь на запитання щодо біографії і творчості Тараса Шевченка. Всі учні активно із зацікавленістю взяли участь у конкурсі і дуже гарно відповіли на всі запитання.
У класі були оформлені яскраві виставки з експозицією книг, документів про життя і творість поета. Під час заходу були представлені відеоролики з гарними і мелодійними піснями з поезії Шевченка.
Захід всім дуже сподобався, учні мали можливість глибше пізнати шевченкову літературну спадщину, вони відкрили для себе ще одну сторінку його творчості – світ мистецтва, познайомилися з його живописною спадщиною, а також продемонстрували кращі поетичні твори Шевченка, які є цінним духовним надбанням, і які до сьогодні не втратили своєї актуальності.
Організатори заходу — вчитель української мови Людмила Костюченко і бібліотекар школи № 48 Ольга Чілібіцкі — подякували співробітникам бібліотеки № 30 за пізнавальний і цікавий бібліотечний десант «Вічне слово Шевченка», за теплу і святкову атмосферу.