Сучасне туристичне агентство нашої бібліотеки в лиці Інформаційно-бібліографічного відділу представляє нашим читачам унікальну пропозицію – інтернет-відпустка у теплій, сонячній Африці, що особливо цінно у таку неприємну погоду. На наших рейсах не годують, зате наявна шикарна розважальна програма у вигляді нового випуску проекту «Сучасна літературна абетка країн світу» і розповіді про життя та творчість легендарної молодої письменниці Замбії – Намвалі Серпелл!

Карла Намвалі Серпелл народилася 1980 року в Лусаку, Замбія. Її батько, Роберт Серпелл, британсько-замбійського походження – професор психології в Університеті Замбії, а мати – економістка. Коли Намвалі було дев’ять років, сім’я переїхала до Балтімору, штат Меріленд, США, де дівчинка продовжила навчання. Вона отримала ступінь бакалавра літератури в Єльському університеті та докторський ступінь з американської та британської художньої літератури у Гарварді. З 2008 року вона мешкає в Каліфорнії, викладає в університеті Берклі.

У 2010 році її розповідь «Музунгу» була номінована на премію Caine Prize, щорічну премію за африканську короткометражку англійською мовою. У 2011 році Серпелл отримала премію Письменників Фонду Рони Джаффе, приз для письменниць-початківців. У квітні 2014 року вона була включена до списку Africa39 журналу Hay Festival з 39 африканських письменників на південь від Сахари у віці до 40 років, які мають потенціал і талант визначати тенденції в африканській літературі.

У 2015 році її розповідь «Мішок», присвячена боротьбі проти работоргівлі, отримала премію Каїна за африканську белетристику англійською мовою. До речі, Серпелл стала першим переможцем цієї премії із Замбії. Вона також є авторкою антології «Нові дочки Африки», виданої у 2019 році. Її робота «На труднощах із чорним: Тоні Моррісон та гострі відчуття владності» принесла письменниці нагороду Brittle Paper 2019 року за есе та роздуми. Наступного року Серпелл здобула перемогу у категорії художньої літератури Гран-прі літературних асоціацій за свій дебютний роман «Старий дрифт».

2020 для Намвалі Серпелл видався дуже врожайним: у березні Намвалі стала однією з восьми письменників, які отримали, мабуть, найбільшу щорічну літературну премію світу, премію Віндхема-Кемпбелла, за внесок у художню літературу. У середині року – наступна нагорода письменниці – Книжкова премія Анісфілда-Вовка у категорії «Художня література» за роман «Старий дрифт», а до кінця 2020 року було оголошено, що Серпелл стала лауреаткою Премії Артура Кларка, головного призу Великої Британії у галузі наукової фантастики.

Запрошуємо на заходи цього тижня

3 травня, п’ятниця

11.00 «Добре серце — особливим людям». Інформаційна година до Міжнародного дня боротьби за права інвалідів. Філія №35 (вул. Космонавтів, 23/1)

12.00 «Права треба знати!». Інформіна до Міжнародного дня боротьби за права інвалідів. Філія №41 (вул. Інглезі, 5)