28 жовтня на вечір-роздум «Тих днів у пам’яті не стерти і сьогодні», присвячений 75-ій річниці визволення України , бібліотекарі Центральної міської бібліотеки ім. Франка запросили своїх партнерів – курсантів Одеського морехідного училища ім. Маринеска.
Ведуча заходу – завідуюча сектором менеджменту і маркетингу Ірина Серебреннікова познайомила курсантів з новими важливими аспектами історичних подій, які вплинули не тільки на майбутнє нашої країни, але і всього світу.
Молоді люди з цікавістю знайомилися з відомими воєначальниками, командуючими фронтів, які звільняли Україну. Їх військове мистецтво, неординарність мислення, рішучість на межі з зухвалістю стали запорукою майбутньої перемоги.
Гаряча зима 1944 року, коли було вирване жало бронетанкових військ Вермахту, масштабні військові операції під Корсунь-Шевченківським та на півдні України сильно вразили юнаків. Приклади геройських вчинків на межі зрозуміння, стали яскравим прикладом безмежної любові до рідної землі, до Батьківщини. Розповідь ведучої супроводжувалася ілюстрацією документальної хроніки тих часів. З жахом дивилися курсанти хроніку знущання та катувань українців німцями. Зруйновані міста, знищені села – дослівно виконувалися накази рейхсфюрера Гімлера «Не залишати жодної живої людини, жодної шахти, жодного будинку, жодного не отруєного колодця». Емоційний вплив посилювали вірші Є. Євтушенка, Расула Гамзатова та поета-фронтовика Івана Рядченко.
Окремою темою була доповідь про найвеличнішу подію визволення України – подолання Східного Валу – форсування Дніпра. За цю операцію понад дві с половиною тисячі бійців отримали високе звання – Героїв Радянського Союзу. А деякі отримали його двічі та тричі.
Заключним акордом заходу стала пісня у виконанні Марка Бернеса «Журавлі», яка є символом пам`яті всіх жертв Другої світової війни.