
12 березня лекція Кристини Золоторьової в бібліотеці №1 була присвячена темі мистецтвознавчої експертизи та повернення культурної спадщини. Вона дала змогу слухачам глибше зрозуміти, як працюють фальсифікатори та їхні викривачі.
Йшлося про те, що підробки творів мистецтва іноді настільки майстерні, що експертиза часу, рентгенівські дослідження та навіть аналізи провідних фахівців можуть не дати швидкого й однозначного результату. Сьогодні технології дозволяють створювати копії, майже не відмінні від оригіналу, і мистецтво підробки розвивається разом із мистецтвом справжнім.
На жаль, проблема підробок і незаконного переміщення мистецьких творів виходить за межі приватного ринку. «Одна справа – коли люди купують підробки свідомо, без документів. Інша – коли фальшивки потрапляють у музеї, а оригінали опиняються в приватних колекціях», – зазначає Кристина Золоторьова, аспірантка кафедри філософії та культурології ОНУ ім. І. І. Мечникова.
Важливим відкриттям для багатьох стало те, що до збереження мистецьких цінностей може долучитися кожен. Світові бази викрадених творів мистецтва постійно оновлюються, і будь-хто може стати учасником цього процесу, допомагаючи захищати культурну спадщину.