Просмотров:430

17 жовтня у бібліотеці № 30  відбулося козацьке свято «Воїни степів».  Захід  присвячений до Дня українського козацтва, який  відзначається в Україні 14 жовтня. В цей день Україна  відзначає також День захисника України і День святої Покрови Пресвятої Богородиці. Матір Божа вважається захисницею і покровителькою козаків.

На захід були запрошені директор музею історії розвитку українського козацтва Сергій Шпак, студенти Університету третього віку від територіального центру Суворовського району та учні 5-Б  класу ЗОШ № 48 разом із класним керівником Оксаною Ткач.

Бібліотекарі Ольга Веселаго і  Олена Іванова привітали усіх гостей з цим потрійним святом –  Днем українського козацтва, Днем захисника України і Днем святої Покрови Пресвятої Богородиці. Побажали всім українцям доброго здоров’я і наснаги продовжувати розбудову і утвердження незалежності Української держави.

Співробітники бібліотеки розповіли аудиторії цікаві факти про життя, традиції і звичаї українського козацтва. Гостям заходу цікаво було дізнатися, що стати справжнім козаком міг не кожен. Так, на острові Хортиця, кожному юнакові влаштовували серйозні випробування. Усі дізнались також, які страви любили  їсти справжні козаки, про танці, які вони побутували під назвою «козак» і «гопак» та про те, що козаки були ще й завзяті співуни. Вони вихваляли себе в піснях, розповідали про походи, подвиги, битви.

Розповідаючи про історію козацтва, бібліотекарі відзначили, що козацтво зіграло важливу роль у становленні Одеси як великого торгового центру, порту. І, на думку багатьох істориків, зіграло вирішальну роль у звільненні нашого краю від Османської імперії.

У ході заходу виступив шановний гість бібліотеки, директор музею історії розвитку українського козацтва Сергій Шпак, який розповів аудиторії багато цікавої і змістовної інформації про українських козаків. Сергій Шпак розповів про роль козаків в історії України і Одеси, про їх гетьманів і про зброю. Він розповів також усім присутнім про козацькі організації і рухи в сучасному світі, про їх просвітницьке значення для українців, про те, які існують спортивні козацькі ігри, та як вони проходять в школах України. Усі дізнались також про екскурсії по козацькій Одесі, які проводять робітники музею історії розвитку українського козацтва.

По завершенні  заходу, школярі з задоволенням відповідали на запитання вікторини про життя, побут, звичаї та подвиги козаків. За активну участь у конкурсах усі учні одержали подарунки – заохочувальні призи.

Наші соціальні мережі

YouTube ЦБС для дорослих
Facebook ЦБС для дорослих
Instagram ЦБС для дорослих

ЦМБ ім. І. Я. Франко
Instagram
YouTube

Бібліотека №1 ім. Е. Г. Багрицького
Facebook
YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського
Facebook
Facebook Кают-компанія “Морська бібліотека”
Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко
Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського
Facebook Золотая роза

Бібліотека №3
Facebook

Бібліотека №6
Facebook

Бібліотека №7 ім. І. П. Гайдаенко
Facebook

Бібліотека №13
Facebook

Бібліотека №16 ім. М. Ю. Лермонтова
Facebook

Бібліотека №25
Facebook

Бібліотека №28
Facebook

Бібліотека №29
Facebook
Instagram

Бібліотека №30
Facebook

Бібліотека №32
Facebook

Бібліотека №33 ім. Ю. С. Трусова
Facebook

Бібліотека №35
Facebook

Бібліотека №42
Facebook
YouTube

Бібліотека №44
YouTube

Бібліотека №47 ім. О Гончара
YouTube

Архіви
<--{/literal} END JIVOSITE CODE -->