Просмотров:106

11 жовтня у біблиотеці № 30  відбувся історичний екскурс «Пам’ятаємо козацьку славу».  Захід  присвячен до Дня українського козацтва, який  відзначається в Україні 14 жовтня. В цей день Україна  відзначає також День захисника України і День святої Покрови Пресвятої Богородиці. Матір Божа вважається захисницею і покровителькою козаків. Захід відвідали читачі бібліотеки, учні 5-В і 6-А класів ЗОШ № 14.

Біліотекар В’ячеслав Черніков зазначив, що День українського козацтва – це данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності і здобуття Україною своєї незалежності. Саме виникнення козацтва допомогло об’єднати українців в боротьбі проти численних ворогів, які в 15-17 століттях неодноразово намагалися завоювати українські землі. Фундаментом всього українського козацтва була Запорізька Січ.

Ведучий заходу повідал аудиторіі про роль козаків в історії України і Одеси, про їх гетьманів і про зброю. Він підкреслив, що саме гетьмани Запорізької січі, які мали великі урядові повноваження, вели міжнародні переговори від імені народу та захищали землі і народ від зовнішнього ворога.

В ході заходу слухачи почули багато цікавого про життя, звичаї і традиції українського козацтва. Відвідувачі заходу дізналися, які страви любили  їсти справжні козаки, про танці, які вони побутували під назвою «козак» і «гопак», про те, що козаки дуже полюбляли музику і співати, вони часто вихваляли себе в піснях, розповідали про свої походи, подвиги і битви. В середовищі козаків складалися своєрідні військові традиції. Народ саме з козацтва створив потужні збройні сили, які є одним з головних ознак держави.

Потім співробітник бібліотеки представив аудиторіїї книжкову виставку «Україна – земля козацька», а також запропонував вікторину «Що ти знаєш про козаків?». Усі присутні з задоволенням відповідали на запитання вікторини про життя, побут, звичаї та подвиги козаків.

По завершенні заходу бібліотекар акцентував увагу слухачів на те, що запорізький козак відзначався високими морально-етичними якостями, сильним почуттям патріотизму, фізичною міцністю, витриманістю і вмінням концентрувати енергію. Ці риси вплинули на формування всієї української нації, її ментальність.

В ході  заходу усі дізналися також про разноманітні спортивні козацькі ігри, які проходять в школах України та про ескурсіі по козацькій Одесі, які проводять робітники музею історії розвитку українського козацтва. Історичній екскурс, який пройшов цікаво і пізнавально, дуже сподобався відвідувачам заходу.

Наші соціальні мережі

YouTube ЦБС для дорослих

ЦМБ ім. І. Я. Франко

Facebook

Instagram

YouTube

Бібліотека №1 ім. Е. Г. Багрицького

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія “Морська бібліотека”

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золотая роза

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7 ім. І. П. Гайдаенко

Facebook

Бібліотека №16 ім. М. Ю. Лермонтова

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Бібліотека №30

Facebook

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33 ім. Ю. С. Трусова

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №42

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47 ім. О Гончара

YouTube

Архіви