Просмотров:24

11 жовтня у біблиотеці № 30  відбувся історичний екскурс «Пам’ятаємо козацьку славу».  Захід  присвячен до Дня українського козацтва, який  відзначається в Україні 14 жовтня. В цей день Україна  відзначає також День захисника України і День святої Покрови Пресвятої Богородиці. Матір Божа вважається захисницею і покровителькою козаків. Захід відвідали читачі бібліотеки, учні 5-В і 6-А класів ЗОШ № 14.

Біліотекар В’ячеслав Черніков зазначив, що День українського козацтва – це данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності і здобуття Україною своєї незалежності. Саме виникнення козацтва допомогло об’єднати українців в боротьбі проти численних ворогів, які в 15-17 століттях неодноразово намагалися завоювати українські землі. Фундаментом всього українського козацтва була Запорізька Січ.

Ведучий заходу повідал аудиторіі про роль козаків в історії України і Одеси, про їх гетьманів і про зброю. Він підкреслив, що саме гетьмани Запорізької січі, які мали великі урядові повноваження, вели міжнародні переговори від імені народу та захищали землі і народ від зовнішнього ворога.

В ході заходу слухачи почули багато цікавого про життя, звичаї і традиції українського козацтва. Відвідувачі заходу дізналися, які страви любили  їсти справжні козаки, про танці, які вони побутували під назвою «козак» і «гопак», про те, що козаки дуже полюбляли музику і співати, вони часто вихваляли себе в піснях, розповідали про свої походи, подвиги і битви. В середовищі козаків складалися своєрідні військові традиції. Народ саме з козацтва створив потужні збройні сили, які є одним з головних ознак держави.

Потім співробітник бібліотеки представив аудиторіїї книжкову виставку «Україна – земля козацька», а також запропонував вікторину «Що ти знаєш про козаків?». Усі присутні з задоволенням відповідали на запитання вікторини про життя, побут, звичаї та подвиги козаків.

По завершенні заходу бібліотекар акцентував увагу слухачів на те, що запорізький козак відзначався високими морально-етичними якостями, сильним почуттям патріотизму, фізичною міцністю, витриманістю і вмінням концентрувати енергію. Ці риси вплинули на формування всієї української нації, її ментальність.

В ході  заходу усі дізналися також про разноманітні спортивні козацькі ігри, які проходять в школах України та про ескурсіі по козацькій Одесі, які проводять робітники музею історії розвитку українського козацтва. Історичній екскурс, який пройшов цікаво і пізнавально, дуже сподобався відвідувачам заходу.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

07.12 о 16.00: «Книга. Музика. Картина». Бібліотерапія. Філія №33 (Французький бульвар, 22)
10.12 о 15.00: «Світ права». Відеоінструктаж. До Міжнародного дня захисту прав людини. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
12.12 о 14.00: «Літературні відкриття 2019 року». Рейтинг популярності нових видань. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
12.12 о 16.00: «Я пізнаю себе». Психологічний тренінг на пам`ять та увагу. Бібліотечний урок. Філія №33 (Французький бульвар, 22)
12.12 о 13.00: Які одеські кореспонденти пишуть найцікавіше? Поштампт. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
13.12 об 11.00: Круглий стіл, присвячений Всеукраїнському тижню права. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
14.12 о 15.00: «Лине до нас гомін століть…» (Гетьман Данило Апостол - 365 років з дня народження). Історична експедиція. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
15.12 о 16.00: «Найсмачніші книги року». Бібліо-кафе. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
16.12 о 14.00: «Зимова круговерть». Зимова вікторина. Філія №6 (Степова, 66)

Архіви