golodomor-523 листопада в бібліотеці №25 пройшла історична година під назвою «Образу хліба вклонімося», присвячена Дню пам’яті жертв голодомору 1932-1933рр. На зустріч прийшли учні 8 –А класу ЗНВК № 4 (класний керівник Наталія Жвалевська).

Метою заходу було вшанування світлої пам’яті безвинно замучених голодом людей; поглибити знання про роки Голодомору в Україні та його наслідки для українського народу; виховувати повагу до історичного минулого свого народу; виховувати патріотизм та зацікавленість до вивчення історичного минулого України; духовне збагачення учнів; виховувати бережливе ставлення до хліба, повагу та інтерес до хліборобської праці.

Історична година розпочалась  в читальній залі з перегляду документального фільму «Голодомор 1932-33рр. в Україні», в якому освячена історія тих тяжких років. Кадри з фільму дають зрозуміти всю трагедію того часу.

Бібліотекарі підготували сценарій заходу, в якому у віршах та прозі розповідали слухачам про хліб, про голод, про голодомор. Для того, щоб відчути і сприйняти всю масштабність трагедії тих років, бібліотекарі розповіли про спогади очевидців, де в деталях було описано чим люди харчувалися, як  виживали в ті страшні часи.

Під час хвилини мовчання ведучі запалили свічки, що нагадують про дітей і дорослих загиблих в 1932-1933 року.  Звучали записи класичної музики: «Реквієм» Моцарта, «Соната» Бетховена, Гімн «Боже, великий, єдиний» на музику М.Лисенка, слова О. Кониського. Наприкінці слухали пісню Оксани Білозір «Свіча».

В читальні залі діяла виставка для учнів на якій були представлені книжки: «Страта голодом» Семен Старів, «Український голокост 1932-1933рр. Свідчення тих хто вижив», «Трагічні сторінки моєї вітчизни. Голод 1932-1933рр.», «Національна книга пам’яті жертв голодомору 1932-1933рр. в Україні», «Голодний хліб», «Урок історії» Анна Франк та іншi.

Завідуюча філією Інна Смірнова завершила зустріч такими словами: «Будемо з вами жити надією і робити в своєму житті все для того, щоб страшні сторінки історії і справді ніколи не повторились. А український народ, щоб жив, багатів, процвітав і славився по всьому світу своїм розумом, своєю красою, щедрістю, добротою, силою».