Переглядів:1243

golodomor-523 листопада в бібліотеці №25 пройшла історична година під назвою «Образу хліба вклонімося», присвячена Дню пам’яті жертв голодомору 1932-1933рр. На зустріч прийшли учні 8 –А класу ЗНВК № 4 (класний керівник Наталія Жвалевська).

Метою заходу було вшанування світлої пам’яті безвинно замучених голодом людей; поглибити знання про роки Голодомору в Україні та його наслідки для українського народу; виховувати повагу до історичного минулого свого народу; виховувати патріотизм та зацікавленість до вивчення історичного минулого України; духовне збагачення учнів; виховувати бережливе ставлення до хліба, повагу та інтерес до хліборобської праці.

Історична година розпочалась  в читальній залі з перегляду документального фільму «Голодомор 1932-33рр. в Україні», в якому освячена історія тих тяжких років. Кадри з фільму дають зрозуміти всю трагедію того часу.

Бібліотекарі підготували сценарій заходу, в якому у віршах та прозі розповідали слухачам про хліб, про голод, про голодомор. Для того, щоб відчути і сприйняти всю масштабність трагедії тих років, бібліотекарі розповіли про спогади очевидців, де в деталях було описано чим люди харчувалися, як  виживали в ті страшні часи.

Під час хвилини мовчання ведучі запалили свічки, що нагадують про дітей і дорослих загиблих в 1932-1933 року.  Звучали записи класичної музики: «Реквієм» Моцарта, «Соната» Бетховена, Гімн «Боже, великий, єдиний» на музику М.Лисенка, слова О. Кониського. Наприкінці слухали пісню Оксани Білозір «Свіча».

В читальні залі діяла виставка для учнів на якій були представлені книжки: «Страта голодом» Семен Старів, «Український голокост 1932-1933рр. Свідчення тих хто вижив», «Трагічні сторінки моєї вітчизни. Голод 1932-1933рр.», «Національна книга пам’яті жертв голодомору 1932-1933рр. в Україні», «Голодний хліб», «Урок історії» Анна Франк та іншi.

Завідуюча філією Інна Смірнова завершила зустріч такими словами: «Будемо з вами жити надією і робити в своєму житті все для того, щоб страшні сторінки історії і справді ніколи не повторились. А український народ, щоб жив, багатів, процвітав і славився по всьому світу своїм розумом, своєю красою, щедрістю, добротою, силою».

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви