8 лютого, на другий день працюючої виставки «Інтернет для людини: перспективи чи загрози?» для учнів УВК №4 бібліотекарі філії № 25 розповіли про «Кібербулінг». Експозиція примусово стала «Виставкою, яка говорить».
Бібліотекар Вікторія Ліханова розповіла, що однією із найгостріших проблем взаємодії дитини з інтернетом є небезпека зіткнення з агресивними нападами, які називають кібербулінгом.
Дітлахам до усвідомлення було доведено: кібербулінг – це жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити дитину, в яких використовуються інформаційно-комунікаційні засоби, такі як мобільні телефони, електронна пошта, соціальні мережі тощо. Діти часто не розповідають батькам про такі свої негаразди через страх батьківської заборони використання потрібних їм засобів зв’язку і тому залишаються без необхідної підтримки і допомоги.
Особливо небезпечною може стати ситуація, коли дитина потрапляє в цькування і в реальному житті і у віртуальному середовищі. Кібербулінг набуває масової форми, вражає не лише дітей, а й дорослих.
Учні були проінформовані та попередженні про небезпеки та неприємності , які можуть очікувати на них у мережі, та шляхи їх вирішення. Діти з зацікавленністю слухали доповідь, задавали питання щодо актуальних питань діючої виставки.