2 лютого в бібліотеці № 2 ім. К. Г. Паустовського відбулося ювілейне 35-е засідання кают-компанії «Морська бібліотека», яка відзначила своє трьохріччя.

Президент Міжнародної морської бізнес асоціації Ігор Агофоніков відбив склянки в ринду і вручив грамоту завідуючій бібліотеці № 2 ім. К. Г. Паустовського Карині Апаріновій за популяризацію морської професії. На засіданні був показаний фільм про три роки діяльності кают-компанії, підготовлений Олександром Апаріновим.

Редактор газети «Моряк України», один із ініціаторів та організаторів кают-компанії Анатолій Венгрук розповів про історію створення проєкту, його успішність та плани на майбутнє.

Спеціальний гість Антон Гриськов зробив доповідь про відомого українського вченого і мандрівника Миколу Миклухо-Маклая, подорожі якого починалися з Одеси. Він повідомив про роботу, яка розпочата по встановленню меморіальної дошки одному з видатних першовідкривачів «Зеленого континенту». В зборі коштів на встановлення меморіальної дошки можуть взяти участь небайдужі одесити.

Музичний подарунок присутнім презентували друзі і партнери бібліотеки: завідуюча вокальним відділенням мистецької школи № 3 Олена Яценко, концертмейстер Руслана Шевельова та переможець міжнародних конкурсів Алла Мордванюк.

На святковому засіданні кают-компанії були підведені підсумки конкурсу поетів-мариністів. Переможцями заходу стали одеські поети Іван Рябухін, Владислав Кітік, Ірина Денисова та Олена Тарутіна. Поети прочитали свої вірші і отримали грамоти і сувеніри.

Пісні на морську тематику виконав бард Артур Суханов. Сергій Брайко презентував свою книгу. Відомий одеський акціоніст і письменник Рита Колобова подарувала кают-компанії каталог робіт художників Одеси.

Привітали кают-компанію «Морська бібліотека» зі святом письменник-мариніст, голова ООО ВСПМ ім. І. П. Гайдаєнко Іван Рябухін і Асоціація моряків-підводників ім. О. І. Маринеско м. Одеси — голова Асоціації капітан першого рангу Євген Лівшиць.

Морська бібліотека нагородила грамотами за спільну працю відомих одеських художників-мариністів: Наталію Максимову і Галину Лекареву-Нікітіну.

ПОСВЯЩЕНИЕ

Морской библиотеке
Филиал № 2 ЦБС Одессы
им. К.Г.Паустовского

Хватит тратить время на рутину,
Приходите в библиотеку поскорей!
Там вы встретите и Сашу, и Карину,
Паустовцев, преданных друзей.

Здесь по лестнице взлетая, как по трапу,
На вторую палубу-этаж,
«Господа! Снимите свои шляпы»,-
Вас встречает дружный экипаж.

В книжный мир с волнением вступая,
Оторвавшись от земных забот,
Под защитою Святого Николая,
В виртуальный двинемся поход.

Спрячьте все свои заботы в кейсы,
Лайнер «Паустовский» готов к рейсу,
Звенит рында, так вперед, в круиз!

Поведут отважно капитаны,
Это – Паустовский, Грин, Марк Твен,
Ждут нас неизведанные страны
«Алый парус», «Время перемен»!

Здесь в «Кают-компании», как дома,
Мы в кругу друзей, прекрасных Муз,
И Иван Степанычем ведомый,
Маринистов творческий Союз!